2020 Model Toyota Yaris Fiyatı İle Dudak Uçuklattı

2020 Model Toyota Yaris Fiyatı İle Dudak Uçuklattı

2020 Model Toyota Yaris Fiyatı İle Dudak Uçuklattı

Toyota’nın Yeni Göz Bebeği

Toyota’nın yeni göz bebeği 2020 Model Yaris, yüksek fiyatı ile dikkat çekti

TNGA-B adı verilen ve yeni nesil bir platform üzerine kurulan 2020 model Yaris, 5 mm daha kısa bir araç olsa da 51 mm daha uzun bir aks uzunluğuna sahip. Genişliği 5 cm arttırılan, yüksekliği de 4 cm azalan yeni  model Yaris, daha alçak ve geniş yapılı bir araç olmasına rağmen tavan mesafesinden hiçbir şey keybetmemiş gibi görünüyor.

toyota yaris 2020 ön

2020 model Yaris, dış kısımda olduğu gibi iç mekanda da geliştirilmiş bir tasarımla tüketicilerin karşısına çıkıyor. Dijital ağırlıklı gösterge paneli, sürüş esnasında daha pratik kontrol için fiziksel tuşlara sahip dokunmatik bilgi ekranı ve kablosuz şarj pedi ile 2020 Yaris’i çok daha modern bir hale getirmişler.

toyota yaris 2020 arka

Araçta bulunan akıllı şerit takibi, hız sabitleme, kaza önleme sistemi ve geceleri de çalışan yaya uyarı teknolojisi, yeni model Yaris’in güvenlik alanında öne çıkan özelliklerini oluşturuyor. Fakat teknoloji ve güvenlik ne kadar üst seviye de olursa olsun, bir otomobili anlatırken en önemli noktalardan birinin motor olacağını da unutmamak gerekiyor.

toyota yaris 2020 iç

2020 model Toyota Yaris, Türkiye’ye iki ayrı motor şekli ile geliyor. Aslına bu her iki seçenekte de 1,5 litrelik benzinli motor bulunuyor fakat aracın lityum iyon bataryadan beslenen bir hibrit motor seçeneği de yer alıyor..

toyota yaris 2020 mavi kırmızı ön

Yeni model Yaris, benzinli motor seçeneğinde 125 beygirlik bir  güç sunarken; hibrit motor seçeneğinde 116 beygirlik karma güç sistemi sunuluyor. Bunun yanında her iki modelde de CVT değişken oranlı otomatik şanzıman varsayılan olarak yer alıyor ve manuel modda 10 ileri vitesli bir manuel vites gibi kullanılma imkanı bulunuyor.

toyota yaris 2020 mavi kırmızı arka

Benzinli motor modelinde dört, hibrit motor modelinde ise üç ayrı donanım paketine sahip olan 2020 model Toyota Yaris, tasarım ve teknoloji noktasında sunmuş olduğu avantajları fiyat noktasında maalesef sunamıyor. 2020 model Yaris’in benzinli motor seçenekleri 209.100 TL’den satışa sunuluyor. Hibrit motor seçeneği ise 299.200 TL’den başlayan fiyatlarla boy gösteriyor.

Dilerseniz ”Migros İndirim Günlerinde iphone 11’de Yer Alıyor” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


7 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir