2020’de Steam’de Yer Alan En Popüler Oyunlar

2020’de Steam’de Yer Alan En Popüler Oyunlar

2020’de Steam’de Yer Alan En Popüler Oyunlar

2020 yılında online oyun platformu Steam’da en çok ilgi gören oyunları sizler için hazırladık.

Oyun denildiğinde ilk akla gelen en büyük platform şuan Steam olarak bilinmektedir. Steam, her yıl milyonlarca oyuncuyu ağırlıyor ve oyunculara sayısız oyun seçeneği ile hizmet veriyor. Özellikle 2020 senesinde Epicgames tarafından sunulan sayısız kampanya ile kullanıcı potansiyeli biraz düşmüş olsa da hala en popüler sistem diyebiliriz. Epicgames’in birçok oyunu ücretsiz sunması ve indirim kampanyaları düzenlemesinin ardından Ubisoft gibi firmalarda geri kalmadı. Ubisoft şirketi de birçok oyunda indirime gitti. Ücretli ve ücretsiz yüzlerce kendini kanıtlamış popüler oyunun yer aldığı Steam’de anlık oyuncu sayıları, bazen inanılmaz derecede yüksek olabiliyor. Fakat 2020 senesi genel olarak evde geçmiş olsa da, anlık oyuncu sayılarında gözle görülür bir azalma mevcut.

Steam platformunda en çok oynanan oyunlar listesine bakacak olursak, ücretsiz oyunların ilk sıraları her zaman olduğu gibi elden bırakmadığını görüyoruz. Şimdi hazırsanız 2020 senesi boyunca Steam platformu üzerinde en çok oyuncu sayısına ulaşan ve en çok ilgi gören oyunlara yakından bir göz atalım.

2020 Yılında Steam’de Oynanan En Popüler Oyunlar

Grand Theft Auto V
Team Fortress 2
Apex Legends
ARK: Survival Evolved
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Counter-Strike: Global Offensive
DOTA 2
PlayerUnkown’s Battlegrounds
Destiny 2
Among Us

Listenin başında her zaman olduğu gibi Rockstar Games’in göz bebeği olan GTA mevcut. Peşinden ise Team Fortress 2 ve Apex Legends gibi oyunlar takip ediyor. Bu konuda asla oyun deyip geçmemek gerekiyor. Çünkü her bir oyun profesyonel şirketler tarafından üretilmekte ve milyonlarca dolar yatırım almaktadır. Özellikle Türkiye’de oyun sektörünün geliştiği en önemli bölgeler arasında yer alıyor. Liste de bulunan bazı oyunların da dünya çapında turnuvaları düzenleniyor. Listemizin 2021 senesinde nasıl olacağını hep beraber göreceğiz.

Dilerseniz ”Exxen Platformu Kullanıma Açıldı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir