2021’de İnternetten En Çok Satılan Ürünler Açıklandı!

2021’de İnternetten En Çok Satılan Ürünler Açıklandı!

2021’de İnternetten En Çok Satılan Ürünler Açıklandı!

1 seneyi aşkın süredir hayatımızı etkileyen Covid-19 virüsü pek çok nokta da olumsuz etkiler bıraktı. Bu olumsuzluklar neticesinde insanların alışveriş alışkanlıkları da değişti. Bu konuda yapılan araştırmalar ülkemizin 2020 senesinde online alışverişte rekor kırdığını gözler önüne serdi. Kullandığı yapay zeka sistemleriyle önemli araştırmalar yapan Related Digital adındaki dijital pazarlama şirketi ise 2021 senesinin ilk günlerinde en çok satılan ürünleri açıkladı. Çıkan sonuçlar ise şaşkınlık yarattı.

Araştırma şirketi Related Digital’in hazırladığı rapora göre insanlar, 2021 senesinin başından beri teknolojik açıdan en fazla akıllı süpürge ve kablosuz kulaklık satın almışlar. E-ticaret sitelerinde yer alan diğer ürünler ise bunların yanına bile yaklaşamadı. Bununla beraber insanların online market alışverişini de oldukça sık kullandığını söyleyen şirket, Türkiye’de en fazla internetten alışveriş yapılan şehirlerin İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana olduğu belirlendi.

Related Digital tarafından yapılan bu araştırma, insanların 2021 senesinde ve market alışverişi açısından en çok, sıvı yağ siparişi verdiğini ortaya çıkardı. Bunun yanında bakliyat, bisküvi, muz, portakal, şekerleme, mandalina, havuç, patates ve limon gibi gıda ürünleri de en çok tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Yapılan araştırmaya göre internetten yapılan market alışverişlerinde yaklaşık 22 kalem ürün siparişi verildi ve bu ürünler karşılığında 195 TL ödeme gerçekleştirildi.

Dijital pazarlama şirketi Related Digital’in yaptığı araştırma, değişen hayat koşullarının vatandaşı da doğrudan etkilediğini açıkça gösteriyor. Bilindiği gibi yaklaşık 2 haftadır Türkiye’nin pek çok bölgesinde kar yağışı hakim oldu. Bununla beraber soğuyan havalar da insanların önceliklerini değiştirdi. Yapılan araştırmaya göre son iki haftada mont satışları % 76, bot ve çizme satışları ise % 83 artış gösterdi. 2021’in ortaları ve sonlarına doğru istatistiklerin nasıl bir ilerleyiş sergileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Dilerseniz ”Akıllı Telefonlarda Güvenlik Nasıl Sağlanır?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir