32 Yıllık Mario Oyunu 156 Bin Dolara Satıldı!

32 Yıllık Mario Oyunu 156 Bin Dolara Satıldı!

32 Yıllık Mario Oyunu 156 Bin Dolara Satıldı!

90’ların Efsanesi

Efsanevi ateri oyunu Super Mario tam 156 Bin dolara alıcı buldu.

Super Mario oyunu 1990’larda büyük bir zevkle oynadığımız ve çocukluğumuzun adeta bir efsanesi haline gelmişti. O zamanların en son teknolojisi olan ateriler de herkesin favori oyunu olarak boy gösteren bir yapım olarak yer alıyordu.

Peki size şuan 1980’lerden kalma orijinal mühürlü bir mario oyunun var olduğunu söylesek ne düşünürdünüz? Evet. Tam da bu şekilde 32 yıldır ambalajında korunan bir mario oyunu ile karşılaşıldı. Geçtiğimiz günlerde 20 kişinin katıldığı bir açık arttırma da Super Mario Bros. 3 oyunu satıldı. 156 bin dolara alıcı bulan oyun rekor kırmayı başardı. Nintendo Entertainment System için geliştirilen Super Mario Bros. 3 mühürlü kopyası aynı gün satılmayı başardı.

Peki Super Mario Bros. 3‘ü bu kadar değerli yapan nedir? Diye soracak olursanız; öncelikle 32 yıldır korunmuş olması diyebiliriz. Bunun yanında uzman tarafından belirtilen diğer sebepler paketli olması ve nadir bulunması olarak sıralandı.

Ayrıca Super Mario Bros. 3 oyunu Wata Games 9,2 A+ gibi oldukça yüksek bir puan almıştı. Bu puanlama oyunun orijinal paketinde de yer alıyor. Bir diğer nadir özellik de yine paket de yazan ”Bros” yazısı olarak belirtildi. Aynı oyunun bir başka kopyası da Temmuz ayında 35 Bin dolara alıcı bulmuştu.

Bu kopya ile arasındaki en büyük fark ise 9,0 olarak puanlanması olarak bildirildi. 156 Bin dolara alıcı bulan Super Mario Bros. 3 oyunu şuana kadar satılan en pahalı seri olarak kayıtlara geçti. Açık arttırmaya 20 kişi gibi kalabalık bir alıcı grubunun katılması da dikkat çekti.

Oyun, gerçekleşen bu rekor satış ile gündeme oturdu. 1990‘lardan sonra ilerleyen zamanlar da yeni teknolojilerin ve yeni oyunların hayatımıza girmesiyle Super Mario oyunu önemini kaybetmişti. Fakat bu tür klasikleşmiş oyunlar gün geçtikçe değer kazanabiliyor.

Dilerseniz ”Enes Batur Ölümden Döndü!” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


10 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir