Amazon’un Türkiye’ye Özel Reklam Filmi Çıktı

Amazon’un Türkiye’ye Özel Reklam Filmi Çıktı

Amazon’un Türkiye’ye Özel Reklam Filmi Çıktı

E-ticaret devi Amazon’un Türkiye’de ki reklam filmi yayınlandı.

Amazon bugün reklam filmi ile tüketicilerin karşısına çıktı. Aslında bu Amazon’un Türkiye’de ki ilk reklam filmi değil. Şirket geçtiğimiz senelerde Türkiye e-ticaret pazarına ilk girdiğinde de bir tanıtım videosu yayınlamıştı. İlk yayınladığı reklam ile yeterince ilgi görmeyen şirket hayal kırıklığına uğradı. Fakat Amazon gibi büyük bir firma için gerçekten sönük bir yapıdaydı diyebiliriz.

Amazon şirketi Türkiye’ye geleli 2 seneden fazla oldu. Fakat hedeflediği potansiyel kullanıcı kitlesine maalesef ulaşamadı. Sistemi  canlandırmak için bugün tekrar yeni reklam filmiyle karşımıza çıkan şirket, bu sefer kayda değer bir ilerleme kaydetmiş.

Amazon Reklam Filmi

Amazon şirketinin ilk çıktığı zamanda yayınladığı tanıtım videosunu saymazsak Türkiye’deki ilk reklam kampanyası bu oldu diyebiliriz. Reklam bugün itibarıyla yayında olacak. Amazon’un hazırladığı bu reklam filmini hem televizyon hem de radyolar üzerinden yayınlayacak.

Emsallerine göre oldukça pasif kalan şirketin bu reklam ile mümkün olan en yüksek sayıda tüketiciye ulaşması hedefleniyor. Bu arada, kampanya kapsamında tüketicilere, yüzde 70’e varan indirim fırsatları sunulacağını da belirtmek istiyoruz. Bugün itibari ile başlayan kampanya, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.

2020 senesinde Türkiye, korona virüs etkisiyle e-ticarete her zamankinden daha fazla önem veriyor. Özellikle de kasım ayı fırsatları, tüketicileri oldukça fazla seviyede alışverişe sevk etti. Bu açıdan bakacak olursa Trendyol, kasım ayının en çok ziyaretçi alan e-ticaret sitesi oldu. Bunun yanında tüketiciler, harcadıkları paralarla da Türkiye’de büyük rekorlar kırdılar. Bu istatistikleri görmezden gelmeyen Amazon şirketi, sektördeki konumunu daha da güçlendirmek için kampanyalarını ana akım medyaya genişletmiş diyebiliriz.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir