Anadolu’da Yatırım Planları Yapmak

Anadolu’da Yatırım Planları Yapmak

Anadolu’da Yatırım Planları Yapmak

Salgın Ne Kadar Etkiledi?

Pandemi ile birlikte Şirketler hem Türkiye’de hem de dünyada birçok alanda ve sektör birçok zorluklarla karşılaşıyorlar. Artık dünya da hiçbir ülkenin kendi ürünlerini üretmekten başka bir çaresi bulunmuyor ve ihracatın yükseltilmesi birçok ülkenin ana hedeflerinden birisi haline geldi. Aksi takdirde çeşitli problemler ve sıkıntılarla karşılaşan bölgeler kaçınılmaz bir krize doğru sürükleniyorlar.

Covid-19 salgını her ne kadar bu planları olumsuz etkilemiş olsa da Türkiye’nin kalbi olan Anadolu da bazı ticari girişimler ve yatırımlar yapılmaya hala devam ediliyor. Bunların önemli bir bölümü şu anda plan aşamasında ve ilerleyen zamanlarda hayata geçmeleri için çok az engel bulunuyor. Özellikle Anadolu’da mülteci sayısının da artmasıyla birlikte inanılmaz bir işgücü oluştu diyebiliriz. Bu potansiyel yatırımcı kişilerin dikkatini çekmek konusunda oldukça başarılı oldu. Özellikle de döviz fiyatlarıyla beraber yabancı iş adamları için de önemli bir hal aldı.

Konunun olumlu tarafı bu olsa da aynı zamanda önemli bir olumsuz yönü de var. Başta da söylediğimiz gibi Covid-19 salgını özellikle de Anadolu’nun köklü halkı için ciddi bir probleme neden oluyor. Örnek verecek olursak; Yeşim Tekstil bu dönemde %25  gibi önemli bir miktarda kapasite kaybı yaşadı. Bu kapasite kaybı firmanın gelecekteki planlarına önemli ölçüde etki edecek ve Anadolu yatırımları için de maalesef pek olumlu olmayacak.

Bunun yanında birçok çeşitli ürünüyle piyasa da boy gösteren Özdilek Holding de %30’luk bir daralma yaşadı. Bu gerçekten yatırımlar adına olumsuz bir durum oluşturuyor. Her ne kadar olumsuz haberler duymaya devam edecek olsak bile Anadolu’da yatırım yapmayı düşünen Holding sayısı da hiç azımsanacak miktarda değil. Örneğin yaşadığımız bu problemli günlere rağmen Sanko Holding yatırım planlarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacağını bildirdi.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir