Apple Şirketi Önümüzdeki Senelerde Araba Çıkaracak

Apple Şirketi Önümüzdeki Senelerde Araba Çıkaracak

Apple Şirketi Önümüzdeki Senelerde Araba Çıkaracak

Son Teknoloji

Apple şirketi 2025 yılına doğru yeni otomobil çıkaracağını bildirdi.

Akıllı telefon ve tablet denildiğinde ilk akla gelen teknoloji markalarından biri Apple’dır. Apple şirketi uzun süredir araba projesi ile tartışmalara konu oluyor. Şirketin bu projesinin adı Project Titan olarak biliniyor. Ortaya atılan iddialara göre Apple şirketi yüksek teknoloji öğelerine sahip yeni bir otomobil geliştiriyor. Bu otomobilin elektrikli olacağı ve otonom sürüş sistemiyle beraber geleceği ifade edilmektedir. Üstelik şirket, otomobilin çıkış tarihleri ile ilgili bazı ip uçları da verdi.

Yabancı kaynaklardan gelen bilgilere göre şirketin 2024 senesinde yüksek donanımlı otomobil projesini tamamlayacağını söylüyorlar. Şirket yetkilileri proje içinde korona virüs etkisinin de önemli olduğunu ifade etti. Yeni otomobil projesinin 2025 senesine ertelenebileceğini de belirtiyorlar. Fakat yapılan bu açıklamalardaki daha da dikkat çekici bir detay var ve bu detay, en çok da Tesla gibi otomobil devlerini etkileyebilir gibi görünüyor.

Apple şirketine yakın olan yabancı kaynakların paylaştığı bilgilere göre, Apple şirketi otomobili kendisi üretmek yerine başka biri otomobil devinden destek alabilir. Aracın tüm teknolojileri Apple’a ait olacak. Ancak örnek verecek olursak; Apple otomobili Toyota markası tarafından piyasaya çıkarılabilir. Tesla’nın şuan kendi klasmanında rakibi yok diyebiliriz. O yüzden Tesla’da tercih edilebilir. Apple rakip olduğu şirketler ile karşı karşıya gelebilir gibi görünüyor.

Reuters’den gelen haberlerden sonra Apple şirketi hakkında kesin olmamakla beraber bir takım iddialar ortaya atıldı. Tayland merkezli haber kaynakları Apple otomobilinin hazır olduğunu belirtti. Bu kaynaklardan gelen bilgilere göre araç 2021 senesinin ortalarında piyasaya sürülecek. Fakat deneyimli uzmanlar otomobilin 2024’den önce çıkmayacağını ifade ediyor. Şirketin bu yüksek donanımlı aracının akıbetini hep birlikte göreceğiz.

Dilerseniz ”MSI, Bilgisayarlarda Büyük İndirim Yaptı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir