AppleCar’ı Nissan Mı Üretecek?

AppleCar’ı Nissan Mı Üretecek?

AppleCar’ı Nissan Mı Üretecek?

Applecar son haftalarda elektrikli otomobil sektörünün gündeminden düşmüyor. Şirketin daha önce Hyundai ve Kia ile ortaklık yapacağı dile getirilmişti. Ancak şu an Applecar’ı hayata geçirecek şirketin Nissan olabileceği söyleniyor. Şirket tarafından her hangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Nissan CEO’su Makoto Uchida’nın yaptığı bazı açıklamalarda bunun sinyalleri verildi.

Son dönemlerde ”Project Titan” adı altında yürütülen Applecar projesi oldukça fazla tartışılmıştı. Sır gibi saklanan projenin detayları artık yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Yabancı kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple şirketi, tamamen elektrikli motora sahip olan ve büyük olasılıkla otonom yapıda bir otomobil tasarlıyor ve bu otomobili üretmek için ortak bir şirket arıyordu.

Apple şirketinin elektrikli otomobil projesiyle ilgili olarak gündemden düşmeyen ilk isim, Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai olarak karşımıza çıkmıştı. Fakat daha sonra Hyundai’ın değil de Hyundai’ın alt şirketlerinden biri olan Kia Motors’un bu aracı üreteceği ortaya çıktı. Fakat Kia Motors tarafından yapılan açıklamalardan rahatsız olan Apple’ın, ortaklığı iptal ettiği ifade edildi. Sonuç olarak Apple, otomobil projesini sır gibi saklamaya devam ederken Kia Motors, Apple şirketi ile görüşüldüğünü dile getirmişti. Şu an ise bu konuda yeni bir isim öne plana çıkmaya başladı.

Bundan birkaç gün öncesine kadar, Nissan ile Apple şirketinin bir görüşme yaptığı iddiaları ortalıkta dolaşıyordu. Fakat bu gelişmeyi, kaynak yetersizliği sebebiyle sizlerle paylaşmamıştık. Nissan şirketi bugün, çeyrek dönemlik mali durum verilerini açıklamak amacıyla bir toplantı düzenledi. Bu toplantıda konuşma yapan CEO Makoto Uchida, Apple şirketi ile görüştüklerini onaylamasa bile bir takım planlarının olduğunu net bir şekilde dile getirdi.

Dilerseniz ”NextGEN Gallery Wordpres Eklentisinde Birden Fazla Güvelik Açığı Bulundu!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir