Apple’ın Otomobil Videosu Sahte Çıktı!

Apple’ın Otomobil Videosu Sahte Çıktı!

Apple’ın Otomobil Videosu Sahte Çıktı!

Mercedes-Benz’miş

Apple’ın yeni arabası diyerek sosyal medyada paylaşılan araç videosu Mercedes-Benz çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Apple’a ait olduğu söylenen otomobil videosu sosyal medya da viral olmuştu. İlgili video binlerce kez paylaşıldı ve like yağmuruna tutuldu. Fakat işin aslının tam olarak öyle olmadığı belirtildi. Yuvarlak tekerlek yapısına sahip olan araç park sorunu yaşamayan yüksek donanımlı bir araç olarak görünüyordu.

Kasa tipi açısından Mercedes modellerine benzemesi de akıllarda soru işareti oluşturmuştu. Son gelen bilgilere göre aracın Apple otomobil projesi ile ilgili olmadığı ve videonun sahte olduğu söylendi. Bu tip bir açıklama zaten bekleniyordu desek yalan olmaz. Araç Mercedes’e çok fazla benzemesi nedeni ile zaten büyük şüphe uyandırmıştı.

Apple’a Ait Olduğu Söylenen Otomobilin Videosu

Videoda tanıtılan otomobil tasarım açısından gerçekten de çağın ötesinde bir teknolojiye sahip olarak görünüyordu. Videoda, otomobilin sürücü indikten hemen sonra kendi kendini rahatlıkla park etmesi gibi görüntüler yer alıyordu ve otomobilin tekerlekleri sadece öne ve geriye değil, ek olarak yanlara da gidebilecek şekilde geliştirilmişti. Hem tasarım hem de bu yüksek özellikler göz önünde bulundurulduğu zaman, Apple şirketinin böyle bir otomobil çıkaracak olması son derece inandırıcı olmuştu diyebiliriz. Tüketiciler, bu otomobilin Apple şirketinin sır gibi sakladığı Project Titan olduğuna inanmaya başlamıştı.

Ancak videoyu izlediğinizde araç kendini açık bir şekilde belli ediyor. Arabanın, 2013 senesin de tanıtılan Gran Turismo 6 oyununda yer alan Vision AVTR konseptine sahip bir Mercedes-Benz AMG’ye benzetilmeye çalışılan otomobil olduğu ortaya çıktı. Bunun yanında Apple şirketine yakın kaynaklar tarafından otomobilin 2024 den önce çıkmayacağı da söylenmişti. Bu video birçok tüketici de büyük heyecan uyandırsa da biraz daha beklenmesi gerekiyor.

Dilerseniz ”Ek İş Arayanlar İçin Yerli Freelancer Platformları” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir