Apple’ın Üzerinde Çalıştığı 5 Gizli Proje

Apple’ın Üzerinde Çalıştığı 5 Gizli Proje

Apple’ın Üzerinde Çalıştığı 5 Gizli Proje

Sır Gibi Saklanıyorlar

Apple şirketi özellikle 2020 yılında sızdırılan proje detayları ile gündeme oturdu. Şirketin birden fazla proje üzerinde çalıştığı, bunların her birinin üstün teknolojileri kapsadığı ve 2025 yılına yaklaşırken kullanıcılara sunacağı iddia ediliyor. Hal böyle olunca insanlar da bu projeleri merak etmekten kendini alamıyor.

Teknoloji devi dendiği zaman aklımıza gelen şirketlerden birinin Apple olması tabi ki tesadüf değil. Steve Jobs ve Steve Wozniak’ın zamanında evlere sığabilecek “küçük bir bilgisayar” üretme düşüncesiyle bir garajda başlattığı bu girişim, akıllı telefonlarla, akıllı tabletlerle, televizyonlarla ve daha birçok üstün teknolojiye sahip  ürünle dallandıkça dallandı.

Tabi ki her teknoloji devi gibi Apple şirketinin amacı kendi ekosistemini oluşturup daha büyük bir kitleye sahip olmak. Apple’ın her geçen gün genişleyen ürün çeşitliliğinin ardındaki neden de tam olarak bu. Şimdi gelin hep beraber Apple şirketinin yarınlar için faaliyete sokmayı planladığı, elektrikli arabalardan akıllı gözlüklere kadar birçok alandaki gizli projelerine yakından bakalım.

Sır Gibi Saklanan Projeler

– Yeni nesil M serisi işlemciler,
– Karma gerçeklik kaskı,
– Apple Glass,
– Elektrikli araba,
– Apple uydusu

Yukarı da listelediğimiz projeler arasında en çok dikkat çeken ise Apple elektrikli araba projesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatta bir önceki haberlerimizde bu otomobile dair sahte videoların çıktığını da bildirmiştik. Uzmanlar bu projelerin 2025 senesine yaklaştığımız da hayata geçirileceğini ifade ediyor.

Şirketler her ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar bütün dünyanın gözü geliştirilmekte olan ürünlerin üzerindeyken bazı projeleri gizli tutmak neredeyse imkansız bir hale geliyor. Şirketler ürünleri için gerekli patentleri alıyor, bilgiler sızıyor ve daha birçok küçük ayrıntı zaman içerisinde bir Puzzle’ın parçaları misali bir araya geliyor. İçeriğimizde yer verdiğimiz bu gizli projelerin her biri belirli bir zaman içerisinde ortaya çıkan sızıntı bilgiler ile netleşerek ortaya çıkmıştır.

Dilerseniz ”Chrome’da Kullanabileceğiniz En İyi Seo Eklentisi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir