Apple’ın Yeni Projesi AppleCar’da Direksiyon Olmayacağı İddia Ediliyor

Apple’ın Yeni Projesi AppleCar’da Direksiyon Olmayacağı İddia Ediliyor

Apple’ın Yeni Projesi AppleCar’da Direksiyon Olmayacağı İddia Ediliyor

Geçtiğimiz haftalarda Apple şirketinin yeni araba projesini sizlerle paylaşmıştık. ”Project Titans” adı altında yürütülen bu gizli projeye dair önemli iddialar ortaya atıldı. Apple, uzun zamandır beklediğimiz aracın üretiminde hangi araba markası ile ortaklık kuracağı bilinmiyordu. Ancak son gelen haberlere göre şirketin Hyundai’yle ortaklık kurmayı planladığı belirtildi. Ancak Hyundai, CNBC’den gelen haberlere göre ana markayı ortaklığa sürüp sürmeme hususunda ki kararsızlığını bozmuş ve bu ortaklığa Kia Motors’u koyacağını kesinleştirmişti.

Henüz Apple şirketinin elektrikli otomobili hakkında her hangi bir şey netleşmemişken bugün otomobil hakkında fazlasıyla şaşırtıcı ve bir o kadar da ilginç bir detay paylaşıldı. Morgan Stanley Auto & Shared Mobility uzmanı Adam Jones, Apple markasının otomobil pazarına girişinin oldukça ses getireceğini açıkladı. Öncelikle Apple şirketinin Kia Motors’la olan ortaklığına değinen Adam Jones, 3,6 milyar değerinde olduğu iddia edilen bu ortaklık için “Bir otomobil fabrikasına yatırım yapmak için büyük para” ifadesini kullandı. Jones, bu yatırımın sadece Apple şirketinin payı olduğuna da işaret etti.

Ünlü analist Adam Jones, bu sözlerinin sonrasında bir bomba daha patlattı. Analist, Apple şirketinden geleneksel bir araç deneyimi bekleyen tüketicilerin yeniden düşünmesi gerektiğini dile getirecek şekilde “Araçta Direksiyon beklemiyoruz.” cümlesini kullandı. Adam Jones, bu konuya ek olarak Apple’ın Tesla markasına dev bir rakip olacağını da ifade etti.

Jones, Tesla şirketinin Apple‘dan önce birkaç modelini daha piyasaya çıkarma ihtimalinin olduğunu söylese de eninde sonunda günümüz elektrikli araç markalarının piyasayı paylaşacağı ifadelerinde bulundu. Bunun yanında Apple şirketinin gelecekte araç piyasasındaki yeni ya da yerleşik bazı firmaları bünyesine katacağını da tahmin ettiğini belirtti.

Dilerseniz ”Google Chrome Yeni Güncelleme İle Güvenlik Açıklarını Giderdi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir