Bill Gates, Covid-19’un Kendisi Tarafından Üretildiği İddialarına Cevap Verdi

Bill Gates, Covid-19’un Kendisi Tarafından Üretildiği İddialarına Cevap Verdi

Bill Gates, Covid-19’un Kendisi Tarafından Üretildiği İddialarına Cevap Verdi

İnternet herkesin bildiği gibi uçsuz bucaksız bir sanal dünya olarak hayatımızda yer alıyor. Her gün birçok blog, haber sitesi ve video platformlarında doğru veya yanlış binlerce komplo teorisi paylaşılıyor. Dünya gündemine oturan ve etrafımızı çevreleyen Covid-19 virüsü de birçok komplo teorisine sahne oldu. Covid-19 virüsü ile ilgili olarak ortaya atılan en çarpıcı iddia ise virüsü Microsoft’un kurucusu Bilgates’in ürettiğiydi.

Bill Gates, korona virüs salgını sürecinde ortaya çıkan bu komplo teorilerine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Ünlü isim yaptığı açıklamada ortaya çıkarılan iddialara oldukça fazla şaşırdığını dile getirdi. Bill Gates bu kadar ön plana çıkacağını hiç bir zaman tahmin etmediğini söyledi.

Bir seneyi aşkın süredir hayatımızda olan ve olumsuz etkiler bırakan Covid-19 virüsü, onlarca komplo teorisinin türemesine de yol açtı. Bu teoriler arasında en çok konuşulan konuda korona virüs salgınının Bill Gates tarafından oluşturulduğuna dair iddialardı. Bahsi geçen iddialarda Gates’in insanları kontrol etmek için bu hastalığı ortaya çıkardığı düşünülüyordu. Bu sayede hem nüfusu azaltacak hem de aşılar ile insanlara çip yerleştirecekti. Hatta Bill Gates’in bu hedefleri gerçekleştirmek için iş birliği yaptığı kişi de bulaşıcı hastalıklar Doktoru Anthony Fauci’ydi.

Günler aylar birbirini kovalarken bu komplo teorileri internette gezinmeye devam etti. Bu süreçte Gates her zaman sessizliğini korudu. Tüm iddialara kulağını kapatan ve çalışmalarını sürdürmeye devam eden Bill Gates, Melinda Gates Vakfı ile korona virüs salgınına karşı harcanması için yaklaşık 1,75 milyar dolar bağışta bulundu. Fakat görünen o ki Gates’in sabrı artık taştı. Reuters’a röportaj veren Microsoft’un kurucusu ortaya atılan iddialara cevap verdi.

Gates’e göre sosyal medyada ortaya çıkan iddialar hem art niyetli hem de çılgınca. Bu komplo teorilerinin büyüklüğü karşısında şaşkınlık yaşadığını dile getiren Gates, kendisinin ve Dr. Fauci’nin bu denli ön plana çıkarılacağını hiç bir zaman düşünmediğini söylüyor. Bill Gates, Covid-19 salgınıyla ilgili olarak insanların bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Dilerseniz ”Freelancerlar İçin Yerli ve Yabancı Platformlar” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir