Bluestacks Nedir Nasıl Kullanılır Bluestacks İndir

Bluestacks Nedir Nasıl Kullanılır Bluestacks İndir

Bluestacks Nedir Nasıl Kullanılır Bluestacks İndir

Bluestacks Nedir Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonların kullanılması ve yaygınlaşması ile birlikte telefon uygulama ve oyunları yaygınlaşmıştır. Bluestacks aracılığıyla telefon oyun ve uygulamalarını bilgisayar üzerinden açmak mümkündür.

 

Bluestacks Nedir?

Bluestacks uygulaması binlerce insanın hayalini gerçekleştiriyor. İnsanların pek çoğu gündelik hayatın olağan akışı içerisinde yaşadığı stres ve can sıkıntısını atmak adına telefon uygulamalarını ve oyunlarını kullanmaktadır. Ancak bu durum telefonun şarjının çabuk bitmesi gibi çeşitli problemleri beraberinde getirmektedir. Ayrıca bazı kullanıcıların telefon ekranını küçük bulması nedeniyle yeterince keyif almadığı da bilinmektedir. Bluestacks, tam olarak buradan hareketle üretilmiş olan bilgisayar uygulamasıdır.

Telefon uygulamaları, telefonlar için üretilmiş olup bilgisayarda açılmamaktadır. Ancak Bluestacks uygulaması, telefon uygulamalarının da bilgisayarda açılabilmesine vesile olmaktadır. Bluestacks uygulamasına sahip olan bilgisayarlarda telefonlarda açılan tüm uygulamalar açılabilmekte olup, bilgisayarda açılan uygulamalardan telefona göre daha fazla verim alınmaktadır. Kısaca Bluestacks uygulaması, bilgisayarınızın Android işletim sistemi olarak kullanmasını sağlar.

Bluestacks uygulamasının üreticileri gelişen teknolojiye ayak uydurmuş olup her geçen gün kendini geliştirmiş ve güncellemiştir. Halihazırda Bluestacks’a ait birden fazla sürüm bulunmaktadır. Her bir sürümün sistem gereksinimi birbirinden farklıdır. Bu nedenle bilgisayarınıza bahsi geçen uygulamayı indirmeden önce hangi sürümün sistem gereksinimlerinin cihazınızla uyumlu olduğuna bakmanız yararınıza olacaktır.

 

Bluestacks Nasıl Kullanılır?

Tüm bunlara ek olarak BlueStacks yüklemek ve kullanmak da oldukça kolaydır. Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak BlueStacks’in resmi sitesinden kurulum aracını indirmeniz gerekmektedir. Sonraki aşamada indirilen kurulum aracı açılmalıdır. Karışımıza çıkan pencerede şimdi yükle butonunu göreceksiniz. Bu aşamayı da geçtikten sonra Google Play sekmesi açılacak. Bu sekmede oturum aç butonuna tıklamanız gerekmektedir. Buradan Google hesabınız aracılığı ile oturumunuzu açabilirsiniz. Son olarak, hizmet şartlarını kabul ettikten sonra Bluestacks kullanıma hazır hale gelecektir. Peki, Bluestacks uygulaması nasıl kullanılır?

Bluestacks uygulamasını kullanmanın ilk adımında uygulama açılır. Yüklemek istenilen uygulama, Bluestacks’ın arama çubuğuna yazılı ve aratılır. Aranılan uygulama listeden seçilir. Uygulamayı yüklemek için yükle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra kütüphane kısmına geldiğiniz zaman açmak istediğiniz uygulamayı orada göreceksiniz. Açmak istediğiniz uygulamaya tıklayıp kontrolleri ayarladıktan sonra uygulamalar Bluestacks üzerinde kullanıma hazır hale gelmektedir.

Tıkla Bluestacks İndir


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir