Bu Telefon Kolye Gibi Takılıyor!

Bu Telefon Kolye Gibi Takılıyor!

Bu Telefon Kolye Gibi Takılıyor!

Akıllı telefon ve tabletlerimizde her gün saatlerimizi harcadığımız bilinen bir gerçek. Akıllı telefonlar adeta çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline geldi. Bu cihazlar ile milyonlarca insan birbirleri ile iletişimde kalıyor. Fakat her konuda olduğu gibi akıllı telefonlarında fazlası zarar diyebiliriz. Akıllı telefonları fazla kullanmanın onlarca olumsuz etkisi bulunuyor.

Tasarımcı Joseph Burrell bu duruma bir dur dedi ve yeni minimalist akıllı telefonunu tasarladı. Bu cihaz tüketicilere fiziksel çevrelerine dair bilgiler vermek ve bunun yanında daha verimli alışkanlıkları teşvik etmek için tasarlandı. Ürün, üretimi basit bir şekilde yapılabilen ve sökülebilen bir yapıya sahip. En dikkat çeken nokta ise biyoplastikten yapılan bu cihazın kolye olarak takılabilmesi. Ek olarak kemer halkalarına ya da benzeri yerlere de rahatlıkla takılabiliyor.

Bu harika ürünün adı ise Companion olarak belirtildi. Akıllı telefonlarda sık sık gördüğümüz geleneksel LCD veya OLED panellerin yanı sıra güç tasarrufunu ön planda tutan E-ink ekran kullanıyor. Akıllı telefonun diğer özellikleri arasında geniş – ultra geniş açı olmak üzere ikili arka kamera sistemi, UV / hava kalitesi sensörü, mikrofon ve flaş sistemi yer alıyor.

Cep telefonlarının tersine çok daha az yer kaplayan Companion akıllı telefonun yanında boynunuza takmanız için bir silikon kolye halkası ya da kemer halkasına tutturmanıza izin veren ekstra aksesuarlar da yer alıyor.

Tasarımcı Joseph Burrell bu yeni akıllı telefonu oldukça beğeni topladı. Cihazın üretiminde kullanılan malzemeler ile çöp sahasına gitmeden önce defalarca geri dönüştürülebilen bir yapıda bulunan Companion, herhangi bir bağlantı noktasının yer almaması nedeniyle suya dayanıklı bir hale geliyor. Bunun yanında herhangi bir bağlantı noktası olmaması nedeniyle cihazın kablosuz bir şekilde şarj edilebileceğini de bilmenizi isteriz.

Dilerseniz ”Turkcell Bip’den Çok Konuşulacak Patent” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir