Çamaşır Makinesi Kullanımının Püf Noktaları

Çamaşır Makinesi Kullanımının Püf Noktaları

Çamaşır Makinesi Kullanımının Püf Noktaları

Önemli Detaylar

Yaşamımıza pratiklik katan, bize değerli zamanımızı geri veren teknolojik aletlerden bir tanesi, belki de en önemlisi çamaşır makinesidir.

Çamaşır makinesi kullanımında farkında olmadan yaptığımız bir takım yanlışlar bulunmaktadır. Bunların en önemlileri: çamaşır makinesine gereğinden fazla deterjan koymak ve sürekli çamaşır suyu kullanmaktır. Bunun yanı sıra makineye taşıyabileceğinden daha ağır yükler yüklenmemelidir, aksi halde uzun vadede makineniz büyük hasar alabilmektedir. Çamaşırlarımızın makinadan tertemiz çıkması için bu alanda üretilmiş özel temizleyicilerden de faydalanılabilmektedir. Ayrıca çoğu kullanıcı, çamaşır makinelerini art arda çalıştırmaktan çekinmektedir. Fakat bu uygulama oldukça yanlıştır. Daha önceden çalışır durumda olan makinenin tekrardan çalıştırılması ile önceki yıkamanın ısı etkisinden ve enerjisinden faydalanabilmemiz mümkündür.  Aksi halde makinenin enerji kullanımı kesintiye uğrayacaktır. Ev hanımlarının özellikle merak ettiği ve bilgilenmek istediği önemli hususlardan bir tanesi de çamaşır makinesi temizliğidir. Güzel kokulu ve tertemiz makinelere sahip olmak için bu 4 yöntemin uygulanması gerekmektedir.

  1. Adım: makinelere sirke ilave edip, oldukça sıcak bir programda boş çalıştırılması: bu uygulama ile makinenizin bakteri üretiminin önüne geçebilecek ve makinelerin yaydığı hoş olmayan kokuların önüne geçebileceksiniz.
  2. Adım: makinelerin hem iç yüzeyini hem de dış yüzeyini fırçalamak: bir sünger veya fırça yardımıyla yapabileceğiniz bu temizlik, makinenizin üzerinde biriken kirlerin atılmasında kolaylık sağlayacaktır.
  3. Adım: makinelerin rutin kontrollerinin yapılması: detaylı ve sürekli yapılan temizlik ve kontrollerle makinenizin uzun vadede hasar almasının önüne geçebilmeniz mümkündür.
  4. Adım: son adımda ise, makinelerinizi çalıştırmadan hemen önce, gerekli temizlik ürünlerinden faydalanmak: bu uygulamayla makineleriniz her çalıştığında temizlenecek ve kıyafetlerinizde hoş bir koku bırakacaktır.

Çamaşır makinesi içerisinde zamanla biriken ve yayılan kirler, gözle görülmese de uzun vadede oldukça hasar yaratmaktadır. Çamaşır makinesinin içerisinde bırakılan ıslak kıyafetler, doğru bir şekilde temizlenmediği takdirde büyük sorun teşkilde etmektedir. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçebilmek ve makineleri en güvendiğimiz doğal yöntemlerle temizlemek en doğru tercih olacaktır. Bu nedenle kullanıcılar, makine temizliğinde en fazla sirke ve karbonata yönelmektedirler. Çamaşır makinesinin rahatsızlık veren kokusunu gidermek için de kullanıcılar sodyum perkarbonatı kullanmaktadırlar.


8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir