Chrome’da Pop-up Reklamlar Nasıl Engellenir?

Chrome’da Pop-up Reklamlar Nasıl Engellenir?

Chrome’da Pop-up Reklamlar Nasıl Engellenir?

Tarayıcıda Pop-up’ları Önleme

Pop-up reklamlar istemediğiniz anda karşınıza çıkabiliyor. Çünkü internetteki herkes birer müşteridir. Ancak bunu engellemenin birçok yolu var.

Web sitelerinin birçoğunun amacı tabi ki para kazanmaktır. Bu yüzden hemen hemen her ziyaretçi potansiyel müşteri niteliği taşır. Web siteleri bir şeyler satmasa da kullanıcılarından para kazanmayı hedefler. Site içinde bulunan reklamlar para kazanmak için en akıllıca yoldu. Ancak yaygın olan ve bazı zamanlarda tehlike oluşturabilen bir yolda Pop-up reklamlar olarak karşımıza çıkıyor.

Bir web sitesine girdikten sonra siz isteseniz de istemeseniz de karşınıza Pop-up reklamlar çıkar. Bu reklamlar genellikle can sıkıcıdır. Kapatmak içinde epey bir uğraştırır. Günlük internette hayatınızda kullandığınız Google Chrome, Opera ve Mozilla gibi tarayıcılarda bazı Pop-up engelleme ayarları mevcuttur. Şimdi Pop-up tam olarak nedir ve nasıl kaldırılır hep beraber bir göz atalım.

Pop-up, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde sizin isteğiniz dışında açılan yeni pencerelerdir. Bu Pop-up pencereleri zararsız reklamlar ya da başka web site yönlendirmeleri bulundurduğu gibi zararlı sistemleri de içinde barındırabilir. Bunu genele vuracak olursak Pop-up reklamların genellikle kötü amaçlı yazılımlar barındırdığı ve kullanıcıları tuzağa düşürmeye çalıştığını söyleyebiliriz.

Pop-up reklamlarda genel itibariyle sahte reklamlar ve indirme butonları bulunur. Bu yüzden oldukça sinir bozucu bir yapıya sahiptirler. Peki bu Pop-up reklamları nasıl kaldırabiliriz? Sorusuna cevap bulmak için aşağıda listelediğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

Google Chrome’da Pop-Up Reklamlar Nasıl engellenir?

Adım 1: Sağ üstte alanda bulunan üç noktaya tıklayın ve ”Ayarlar”’ı açın.
Adım 2: Gizlilik ve Güvenlik sekmesine basın.
Adım 3: Ardından ”Site Ayarları” menüsünü açın.
Adım 4: İçerik kısmına geldikten sonra Pop-Up’lar ve yönlendirmeler seçeneğine tıklayın.
Adım 5: Pop-Up engelleme butonunu aktif edin.

Dilerseniz ”Donald Trupm’ın Banı Açıldı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

 


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir