Çocuklarınıza Destek Olacak Mobil Uygulamalar

Çocuklarınıza Destek Olacak Mobil Uygulamalar

Çocuklarınıza Destek Olacak Mobil Uygulamalar

Faydalı Uygulamalar

Geleceğimizin en önemli parçası olan çocuklarımızın eğitimine destek olacak mobil uygulamaları sizler için hazırladık. Aşağıda listelediğimiz uygulamalar çocukların kişisel gelişimleri ve eğitimleri açısından oldukça faydalı olacaktır. Şimdi hep beraber bunlara bir göz atalım.

Bildiğiniz gibi uzaktan eğitim süreci başlayalı yaklaşık 1 yıl oldu. Bu hususta çocuklarımızın gelişimi en çok tartışılan konulardan biri oldu. Ülke çapında uzaktan eğitim sistemi ve dünya çapında ki eğitim modelleri üzerine birçok yorum yapıldı. Bizlerde çocuklarımızın eğitimine ve kişisel gelişimine destek olacak mobil uygulamaları sizler için hazırladık.

Astronomi, hafıza, doğa, interaktif sınıf, resim, müzik ve yabancı dil başta olmak üzere pek çok kategoriden eğitim uygulamasının bulunduğu listemizi çocuğunuzun kullanacağı akıllı cihaza yükledikten sonra çocuğunuz hem eğlenceli vakit geçirecek hem de öğrenecek. iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar için oluşturduğumuz eğitici mobil uygulamalar listemize bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Çocuklar İçin Yararlı Uygulamalar

– Mental UP
– Star Walk 2
– Laser Overload
– Novakid
– Sago Mini World
– Monument Valley 2

– Drawing Desk
– Stack the Countries
– Otsimo
– Algo Dijital
– ClassDojo
– NASA Kids Club

Bu uygulamaların hemen hemen hepsi ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Google Play ya da Appstore mağazalarından rahatlıkla indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesin de çocuğunuzun gelişimi açısından faydalı bir adım atarken aynı zamandan interneti ve mobil cihazları bilinçli bir şekilde kullanmayı da öğretmiş olacaksınız.

Uygulamalar genellikle Temel grafik ve çizim işleri, genel kültür, Astronomi, Uzay, Fen Bilimleri gibi alanlarda eğitici ve öğretici aktiviteler sunuyor. Çocuklarınızın sıkılmadan kullanabileceği bu uygulamalar oldukça fazla işinize yarayacaktır.

Dilerseniz ”İnternette Unutulma Hakkı Nedir?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir