Covid-19’la Alay Eden Hemşire İdari İzne Ayrıldı

Covid-19’la Alay Eden Hemşire İdari İzne Ayrıldı

Covid-19’la Alay Eden Hemşire İdari İzne Ayrıldı

Dalga Geçmişti

Tiktok paylaşımında covid-19 virüsü ile alay eden hemşire idari izne ayrıldı

Salem Health hastanesinde görev yapan bir hemşire geçtiğimiz günlerde TikTok hesabından yaptığı paylaşım ile büyük tepki almıştı. Hemşire, gelen yoğun tepkiler sonrası hastane yönetimi tarafından idari uzaklaştırma aldı. Hastane yönetiminin yaptığı açıklama da bu paylaşımların hastane ve personelleri ile herhangi bir ilgisinin olmadığı bildirildi.

İlk yeni tip covid-19 vakasının ortaya çıkmasından sonra yaklaşık bir sene geçti ve insanlar hâlâ bu virüsün yayılmasını engellemek için pek çok tedbir alıyor. Alınan bu önlemlerin bazıları virüsün insanlar arasındaki bulaşma oranını önlemek için maske takmak, sosyal mesafe kurallarına uymak ve seyahat sınırlandırmalarından oluşuyor. Fakat bazı insanlar, bu önlemlere uymadığı gibi birde alay edebiliyorlar.

Şimdi ise Amerika’nın Oregon eyaletinin başkenti Salem bölgesinde bir hemşire, COVID-19‘la alay edercesine paylaştığı TikTok videosu nedeniyle idari izne ayrıldı. Salem Statesman Journal’a göre adı Ashley Grames olan hemşire, bölgedeki Salem Health’te görev yapıyordu. Söz konusu TikTok videosunda ise kadın, maske takmak ve sosyal mesafe kuralları gibi tedbirlerle dalga geçiyordu

Videoları gören kişilerden gelen tepkilerin ardından kadının TikTok hesabı da bloke edildi. Orijinal video silindi fakat kopyaları hala TikTok platformunda dolaşıyor. @loveiskind05 isimli hesaptan aktarılan orijinal videoda hemşire, “İş arkadaşlarım hâlâ seyahat yaptığımı, dışarıda maske takmadığımı ve çocuklarımın oyun aktivitelerine müsaade ettiğimi görünce” diye başlayan bir video paylaşmıştı.

BuzzFeed haber sitesine göre videonun ardından birçok kişi videodaki hemşirenin kimliğini tespit edip Salem’deki hastaneyi bu olay hakkında uyardı. Yaşanan bu durumun üzerine hastane yönetimi kadına”soruşturma süresi boyunca idari izin” uyguladı. Hastaneden durum hakkında belirtilen açıklamada tek bir kişinin yaptığı bu videonun Salem Health‘in ve çalışanlarının konumunu yansıtmadığını vurguladı.

Dilerseniz ”Microsoft, Vücut Dili İle Toplantıları Analiz Edecek” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


7 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir