Cyberpunk 2077 Playstore’dan Kaldırıldı!

Cyberpunk 2077 Playstore’dan Kaldırıldı!

Cyberpunk 2077 Playstore’dan Kaldırıldı!

Fiyasko İle Mi Sonuçlanacak?

Bildiğiniz gibi Cyberpunk 2077 oyunu PlayStation 4 modellerinde çalıştırılamıyordu. Sony markası bu konu hakkında önemli bir karar aldı ve oyunu Playstore’dan kaldırdı. Haftalardır oyun camiasında gündeme oturan ve büyük ses getiren Cyberpunk 2077 birçok tartışmaya da konu oldu.

Cyberpunk 2077  özellikle son 1 aydır sıklıkla reklamlarını görmekteydik. CD PROJEKT RED ekibinin senelerdir üzerinde çalıştığı sesinden grafiğine, hızından sürükleyici etkisine kadar ilmek ilmek işlenen Cyberpunk 2077 maalesef oyun severlerin beklentilerini karşılamadı.

Konu hakkında açık olmak gerekiyorsa, bu oyunu çalıştırmak için bir uzay mekiği lazım diyebiliriz. Oyun şuan en güçlü donanımlarda bile güçlükle çalışıyor. PlayStation 4 ve Xbox One  beklenen performansa yaklaşamıyor bile desek yeridir.

Yaşanan bu olumsuz durumlar sonrası Sony şirketi bir karar aldı ve oyunu Playstore’dan kaldırdı. Oyunun iade işlemleri ile ilgili ise tam bir belirsizlik söz konusu. Playstore üzerinden aldığınız bir oyunu geri iade etmek oldukça zor diyebiliriz.

Playstation 4 modelinde neredeyse hiç çalışmıyor denebilecek Cyberpunk 2077 oyunu için bir iade sistemi oluşturuldu ve geri ödemeler yapıldı. Şirketten aktarılan son bilgilere göre ise oyun Playstore’dan tamamen kaldırıldı.

Oyunculara tatmin olacağı, zevkli bir deneyim sunmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyleyen Sony şirketi, Cyberpunk 2077 konusunda hiçbir oyun severin mağdur olmayacağını ifade etti. Böylelikle Cyberpunk 2077 oyununu PlayStation Store üzerinden satın alan tüm kullanıcıların, paraları iade edilmiş olacak.

Son zamanlarda TV’lerde, bloglarda ve diğer mecralarda sıklıkla gördüğümüz Cyberpunk 2077 sizce fiyasko ile mi sonuçlanacak? Hep birlikte göreceğiz.


9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir