Dailymotion, Türkiye’ye Temsilci Atadı

Dailymotion, Türkiye’ye Temsilci Atadı

Dailymotion, Türkiye’ye Temsilci Atadı

Trükiye’de hizmet veren sosyal medya platformlarına yönelik yaptırım kuralları açıklanmıştı. Buna göre her platform ülkemizde birer temsilci atayacaktır. Ancak birçok platform bu konuda sessiz kaldı. Şuana kadar tek temsilci atayan Dailymotion platformu oldu.

YouTube’un en önemli rakiplerinden biri olan video paylaşım platformu Dailymotion, ülkemize temsilci atama kararı aldı. Kararı Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan belirti.

Geçtiğimiz aylarda alınan yeni bir kararla, Türkiye’de faaliyet gösteren sosyal medya kuruluşlarının Türkiye’de bir temsilci bulundurması zorunlu bir hale geldi. Kısıtlamaya uymayan şirketlere de ciddi yaptırımlar uygulanması kararı alındı.

Daha önce YouTube, VK ve TikTok platformları Türkiye’ye bir temsilci atama kararı almıştı. Bu şirketlere şimdi de milyonlarca kişinin keyifle kullandığı bir diğer video paylaşım sitesi olan Dailymotion da katılmaya karar verdi.

Dailymotion şirketinin  Türkiye temsilcisi atama kararını belirten ise Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan oldu. Sosyal medya hesabından bu kararı açıklayan Ömer Fatih Sayan, gönderisinde şu ifadelerde bulundu:

“TikTok ugyulamasından sonra Dailymotion’dan da güzel bir haber geldi. Türkiye’den günlük erişimi 1 milyon kişiden fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sitelerinden Dailymotion da Türkiye’de temsilci atadı. Henüz temsilci atamayan sosyal paltformlardan da en kısa zamanda aynı adımı beklemekteyiz!”

Böylelikle Dailymotion sitesi, muhtemel yaptırımların da önüne geçmiş oldu. Daha önce temsilci atamamış olan sitelere kademeli olarak para cezası uygulandı, ancak yine de temsilcilik açmayan şirketlere reklam yasakları gündem olmuştu.

Ülkemizde günlük erişimi 1 milyonun üzerinde olan yabancı merkezli sosyal medya sitelerine Türkiye’ye temsilcilik açma şartını koymuştu. Bu şarta uymayan firmalara önce para cezası kesiliyordu. Sosyal medya platformlarının atacağı adamlar merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Telegram ve Signal İndirme Rekoru Kırdı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir