Deepweb’de Hangi Kişisel Bilgiler Satılıyor?

Deepweb’de Hangi Kişisel Bilgiler Satılıyor?

Deepweb’de Hangi Kişisel Bilgiler Satılıyor?

Günlük yaşantımızda hepimiz en az 10 web sitesini ziyaret ediyoruz. Ancak herkesin bildiği gibi internet, ucu bucağı olmayan bir dünya ve içinde yüz milyonlarca web site barındırıyor. Google ve Yandex gibi ünlü arama motorlarından elde ettiğimiz arama sonuçları buzdağının sadece görünen kısmı denebilir. İnternetin çok daha derinlerinde Deepweb ve Darknet isimleri verilen karanlık ağlar mevcut. Bu karanlık ağlar bünyesinde oldukça tehlikeli işler barındırıyor.

Deepweb Nedir?

Karanlık ağ diye adlandırılan sistemlerin birçok meraklısı bulunuyor. Bu nedenle Deepweb nedir? Sorusu sık sık geliyor. Deepweb diğer ismi ile Darknet, internetin yaklaşık % 95’ini oluşturuyor. Evet. Bu orana şaşırdığınızın farkındayız. Fakat bu bilgi gerçeğin ta kendisi denebilir. Deepweb bilinenin tersine bir site ya da benzeri bir isim değildir. Deepweb özel karanlık ağa verilen bir isimdir. Bu ağlara Yandex, Google ve Bing gibi arama motorları ile girmek mümkün değil. Tabi ki bu karanlık ağa hangi tarayıcı ile girildiğini burada belirtmemiz mümkün değil. Deepweb’in bilinen 6 adet evresi bulunuyor ve tüm bu evreler birbirinden tehlikelidir. Bu ağlar ne yazık ki yasa dışı birçok ticarete ev sahipliği yapmaktadır. Bu yasa dışı ticaretlerin içinde birçok insanın kişisel verileri de bulunuyor. Peki Deepweb’de kişisel bilgileriniz kaça satılıyor?

Deepweb‘de Kişisel Bilgileriniz Ne Kadara Alıcı Buluyor?

Köklü anti virüs programı Kaspersky Türkiye tarafından hazırlanan bir rapor, kişisel bilgilerinizin Deepweb’de ki değerinin ne kadar olduğunu gözler önüne seriyor. Bu rapora göre farklı kişisel verilerin Deepweb‘deki değeri şu şekilde:

– Kimlik bilgileri: 0,5 – 10 dolar
– Kredi kartı bilgileri: 6 – 10 dolar
– Ehliyet bilgileri: 5 – 25 dolar
– Pasaport bilgileri: 6 – 15 dolar
– Abonelik servisleri: 0,5 – 8 dolar
– Fotoğraflı belgeler: 40 – 60 dolar
– Tıbbi geçmiş: 1 – 30 dolar

Dilerseniz ”Tesla Şirketinin Ticari Sırları Çalındı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir