Donald Trupm’ın Banı Açıldı!

Donald Trupm’ın Banı Açıldı!

Donald Trupm’ın Banı Açıldı!

Engeli Kaldırıldı

Donald Trump kısa bir süre önce sosyal medya platformlarından engellenmişti. Yapılan son açıklamalara göre Trump’ın engeli Twitter tarafından kaldırıldı. ABD eski başbakanı Donald Trump yaptığı sert paylaşımlar nedeni ile Amerikan merkezli sosyal medya platformu olan Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat’den engellenmişti.

Bugün yapılan açıklamalarda Donald Trupm’ın engelinin Twitter tarafından kaldırıldığı belirtildi. Ancak eski paylaşımların bazılarının silindiği de gözden kaçmadı. Donald Trump tarafından yapılan ilk paylaşım ise bir video oldu.

Geçtiğimiz gün, ABD’de eşine pek rastlanmayan ilginç olaylar yaşandı. Kasım ayında gerçekleştirilen Başkanlık Seçimleri’ni kaybeden ve ciddi bir yenilgi yaşayan Trump miting düzenledi. Düzenlediği mitingle destekçilerine seslenen Donald Trump, insanların galeyana gelmesine sebep oldu.

Bunun üzerine istenmeyen olaylar çıktı. Bu olaylarda en az 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Bunun yanında Trump, Amerika merkezli sosyal medya platformlarından da Trump’ı kısıtlama girişimi başladı. Facebook , Twitter, Instagram, ve hatta Snapchat’de Trump’ın hesabından paylaşım yapmasını engelledi. Dün akşam saatlerinde ise Instagram ve Facebook , Donald Trump’ın hesabının süresiz olarak bloke edildiğini duyurdu.

Diğer bir yandan Twitter, Instagram ve Facebook gibi bir yaklaşım göstermedi. Engelleme süresinin sona ermesiyle beraber hesabı yeniden kullanılabilir hale getiren Twitter platformu, Donald Trump’ın hesabından paylaşım yapmasına izin verdi. Mağlup Başkan Trump’ın yaklaşık 12 saat sonra yaptığı ilk paylaşım ise 3 dakikalık bir video oldu. Ancak bu videoyu paylaşan Trump, dünkü olayların yaşanmasına neden olan Trump değil gibiydi.

Donald Trump’ın Twitter hesabını inceleyecek olursak, bazı paylaşımların kalktığını, bazı paylaşımlar için Twitter’dan uyarılar alındığını görüyoruz. Fakat hesap, artık eskisi gibi kullanılabilir halde. Bunun yanında Trump’ın yaptığı son paylaşıma bakacak olursak, yaşanan olaylardan ders almış gibi göründüğünü söylemek mümkün.

Dilerseniz ”Turksat 5A Uydusu Başarılı Bir Şekilde Yörüngeye Yerleştirildi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir