EBA’ya Erişim Problemi Başladı

EBA’ya Erişim Problemi Başladı

EBA’ya Erişim Problemi Başladı

Girilemiyor!

Bazı öğrencilerin EBA eğitim platformuna girerken hata aldıkları belirtildi.

Haftaya yeni bir başlangıç yaptığımız bugün bazı öğrencilerin, EBA eğitim platformunda sunuculara bağlanırken sorun yaşadıkları ve sık sık hata uyarıları aldıkları bildirildi. COVID-19 virüsü sebebiyle eğitim-öğretime büyük ölçüde uzaktan eğitim ile devam eden Türkiye’de Eğitim Bilişim Ağı ya da daha çok bilinen ismiyle EBA, üstlendiği bu görev sebebiyle büyük bir  önem arz ediyor diyebiliriz. Bununla beraber gelen açıklamalara göre bugün itibarıyle EBA’ya erişim sorunu yaşandığı ve hatalar alındığı belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, yaşanan erişim sorunu ile ilgili henüz resmi açıklama yapmadı ancak uzmanlardan gelen tahminler, erişim hatalarının yoğunluk kaynaklı olduğu yönünde gerçekleşiyor. Ek olarak paylaşılan diğer bilgilere göre erişim sorunu sürekli olarak değil, belirli aralıklarla yaşanıyor. EBA’ya giriş yapmaya çalışan birçok öğrenci, “Mapping verisi alınamadı” hata uyarısı ile karşılaştılar. Bahsi geçen bu hata, öğrencilerin sunucular ile bağlantı kurmakta problem yaşadığını ya da bağlandığı halde sunucu verilerini alamadığını ifade ediyor.

“Mapping verisi alınamadı” hata uyarısının başlıca sebepleri olarak sunucudaki yoğunluk, internet kullanımındaki yoğunluk, sıkça yapılan giriş denemeleri, kullanıcılardan kaynaklı bağlantı kesintileri, bölgesel olarak yoğun bir kullanım ve kullanıcı engellemeleri olarak ifade ediliyor. Konuyla ilgili yeni detaylara ise henüz ulaşılamadı.

EBA eğitim platformu özellikle bu salgın döneminde öğrencilerin en önemli bilgi paylaşım ağı olarak görülüyordu. Uzmanlardan gelen açıklamalara göre bunun geçici bir problem olduğu ve kısa bir sürede çözüleceği belirtildi. Sorunun çözümünden sonra öğrencilere gerekli açıklamaların yapılacağı da ifade edildi.

Dilerseniz ”Hukuk Mezunundan BTK’ya Dava!” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


8 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir