Efsane Cuma İndirimlerinde Rekor!

Efsane Cuma İndirimlerinde Rekor!

Efsane Cuma İndirimlerinde Rekor!

Rekor Geldi

Türkiye efsane cuma indirimlerinde rekora imza attı.

Küresel çapta hizmet veren ödeme sağlayıcısı PayU, Efsane Cuma kampanyalarına ait istatistiklerini paylaştı. Aktarılan bilgilerde, Türkiye’den dünya rekoru geldiği belirtildi. Türkiye, dakika bazında en çok satış yapılan ülke olarak belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde İyzico ödeme şirketinin “Efsane Cuma” efsane cuma kapsamındaki istatistikleri de ülke çapında oldukça ses getirmişti. Bu kez daha ayrıntılı bir araştırma yapıldı. Bu detaylı araştırma dünya genelinde ödeme hizmeti sağlayan PayU şirketinden geldi. Şirket, dünya genelinde Efsane Cuma indirimlerine dair istatistikleri paylaştı. Aktarılan bu veriler, Türkiye’den indirim kampanyalarında dünya rekoru geldiğini açıkça gösteriyor.

İyzico tarafından aktarılan bilgilerde, Efsane Cuma günlerindeki işlem hacminin 2019 senesine göre yüzde 103 artış gösterdiği belirtiliyor. Bunun yanında tüketicilerin sepet tutarı ortalamaları da 211 TL’den 273 TL’ye kadar arttı. İşte İyzico ödeme şirketinin paylaştığı bu veriler, PayU’nun hizmet verdiği tüm bölgeler içerisinde Türkiye’nin öne çıkmasını sağladı. Türkiye, dakika bazında en çok satış yapılan bölge olarak kayıtlara geçti.

2002 yılında kurulan PayU, seneler içerisinde varlığını daha da artırdı. Bu bağlamda aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkede aktif olarak hizmet veren PayU, aktardığı istatistikler arasında Türkiye’yi takip eden ülkelere de değindi. PayU’nun aktardığı bilgilere göre 2020 yılında dünyanın bir numarası olarak Türkiye olarak belirlendi. Daha sonra sırasıyla Romanya ve Polonya yer alıyor.

Konuyla ilgili aktarılan bilgiler, İyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu tarafından paylaşıldı. Efsane Cuma günü kapsamındaki indirimlerin tüketici ve pazar yerleri için büyük artılar getirdiğini ifade eden Özbuğutu, Covid-19 süreciyle birlikte online alışverişin oldukça yükseldiğini söyledi. İnternet üzerinden yapılan bu alışverişler kimi tüketiciler için tek seçenek olarak görülmekte diyen İyzico CEO‘su, bu düşüncenin beraberinde rekoru getirdiğini sözlerine ekledi.


8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir