Ek İş Arayanlar İçin Yerli Freelancer Platformları

Ek İş Arayanlar İçin Yerli Freelancer Platformları

Ek İş Arayanlar İçin Yerli Freelancer Platformları

Ücretsiz Freelancer Siteleri

Evden çalışabileceğiniz ve yeteneklerinizi konuşturabileceğiniz freelancer platformlarını sizler için hazırladık.

Özellikle yaklaşık 1 senedir etrafımızı çevreleyen covid-19 salgını ile internet kullanımı 3 kat arttı. Pandeminin getirdiği ekonomik kriz nedeni ile de binlerce kişi işsiz kaldı. Hal böyle olunca ek iş arayışları da yükselişe geçti. İnternette oturduğunuz yerden para kazanabileceğiniz birçok platform bulunuyor. Bunlar kendi içerisinde komisyon, üyelik paketi vb. unsurlar konusunda değişiklik göstermektedir. Sizlerde bu platformlara kayıt olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Tabi ki bunun için en az bir alanda kabiliyetiniz olması gerekiyor. Grafik, video, müzik, web tasarım, hediyelik eşya, mobil ve programlama gibi birçok alanda hizmet verebilirsiniz. Bu sayede her hangi bir kuruma bağlı kalmadan kendi mikro işletmenizin temellerini atmış olacaksınız. Peki bu freelancer siteleri nelerdir? Gelin hep beraber bir göz atalım.

Freelancer Platformları

  • R10.net (Komisyon yok)
  • Sadeceon.com (Komisyon %20-50)
  • Bionluk.com (Komisyon %20)
  • Sanalisci.com (Komisyon %20)
  • Uzmankirala.com (Komisyon %20)

Yukarıda belirttiğimiz freelancer platformları tamamen Türkçe olarak hizmet veren yerli sitelerdir. Sizlerde bu platformlara ücretsiz bir şekilde kayıt olabilir ve faaliyetlerinize başlayabilirsiniz. Fakat belirli bir oranda komisyon kesileceğini de unutmamanız gerekiyor. Yukarıda ki liste de komisyon almayan tek site R10.net’dir. Geriye kalan şirketler %20-40 arası bir komisyon oranına sahiptir. Kendi şahıs şirketinizi açarak bu sitelere kurumsal bir şekilde de kayıt olabiliyorsunuz. Bu işlem prestijinizi önemli ölçüde arttıracaktır.

Listedeki siteler müşteri potansiyeli olarak oldukça yüksek bir yapıya sahip diyebiliriz. Ek iş yapmak isteyen öğrenciler, ev hanımları ve özel sektör çalışanları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Dijital hizmetlerin önemi her geçen gün artış gösteriyor. Yoğun ilgi ile karşı karşıya kalan bu sektörde şimdiden yerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz ”Youlikehits İle Organik Takipçi Nasıl Sağlanır?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir