Ekran Kartı (GPU) Mining Bitti Mi?

Ekran Kartı (GPU) Mining Bitti Mi?

Ekran Kartı (GPU) Mining Bitti Mi?

ASIC Cihazlar Revaçta

Bir döneme damga vuran ekran kartı (GPU) ile kripto para madenciliği sona mı yaklaştı?

Özellikle 2010 senesinde sonra kripto para birimleri hayatımıza girmeye başladı. Birçok kripto para birimi dışarıdan yapılan işlemler ile üretilebiliyorlar. Yeni yeni tanınmaya başlayan bu dijital paralar madencilik diye tabir ettiğimiz özel sistemler aracılığı ile üretilmektedir.

Peki kripto para madenciliği nasıl yapılır? Diye soracak olursanız; bunun için en sık kullanılan cihaz ekran kartları olarak karşımıza çıkmaktaydı. Öncelikle bir ana kart temin edilir ve soketlerine ekran kartları yerleştirilirdi. Ardından bir set meydana getirilir, bu set soğutucu fanlar ve güç kaynağı ile desteklenirdir.

Bu durumu fark eden teknoloji devleri dövizinde artması ile ekran kartlarının fiyatlarına tavan yaptırdı. Bunun yanında bazı donanım parçaları satan şirketler 1 den fazla ekran kartı alımını bile yasaklamışlardır. Ekran kartı yani GPU mining işlemleri kripto para üretimlerinde meydana gelen zorluk neticesinde çok daha az kazandırmaya başladı.

Ek olarak yüzlerce liralık elektrik faturaları da cabası. Astarı yüzünden pahalıya gelmeye başlayan bu sistem, yerini ASIC cihazlara bıraktı diyebiliriz. ASIC cihazlar kripto para algoritmalarını çok daha rahat çözmektedir. GPU madenciliğe oranla çok daha hızlı ve kazançlıdır. Elektrik tüketimi açısından da ekran kartlarına kıyasla daha avantajlıdır.

Artık ASIC cihazların Türkiye’de birçok satış noktası bulunuyor. Ekran kartı kullanmak yerine ASIC cihazlardan bir set oluşturarak madencilik işlemi yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Madenciliğe ek olarak sektör hakkında gerekli bilgi donanımına da sahip olmanız gerekiyor. Araştırma ve analiz yönünden sürekli olarak kendinizi geliştirmelisiniz.

Bunun için internet platformunda onlarca ücretsiz eğitim kaynağı bulunmaktadır. Sizlerde çağımızın parlayan yıldızı olan kripto para madenciliğinde yerinizi almak istiyorsanız bu işlemlere ASIC cihazlar ile başlayabilirsiniz. Ürettiğiniz coinleri yerli ya da yabancı borsalarda değerlendirerek yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Dilerseniz ”İşinize Yarayabilecek 13 Ücretsiz Bilgisayar Programı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir