Elektrikli Araba Kervanına General Motors’da Katılıyor!

Elektrikli Araba Kervanına General Motors’da Katılıyor!

Elektrikli Araba Kervanına General Motors’da Katılıyor!

27 Milyar Dolarlık Yatırım

GMC’nin üst markası General Motors yakın zamanda elektrikli otomobil üretmeye başlayacak.

Tüketiciler tarafından elektrikli otomobillere olan ilgi oldukça fazla artış gösterdi. Şuan BMW, Honda, Wolkswogan, Hyundai ve birçok marka elektrikli otomobil alanında hizmet veriyor. Hal böyle olunca diğer otomobil üreticileri de bu pastadan pay almak için kolları sıvadı.

Şuan elektrikli otomobil alanında adından en çok söz ettiren şüphesiz Tesla’dır. Bunun yanında Apple şirketi de yakın zaman da yeni aracını çıkaracağını belirtti. Gelen son bilgilere göre General Motors şirketi de çevre dostu elektrikli araç üretimine yakın zamanda başlıyor.

Elektrikli araç pazarının yükselmesin de Tesla’nın payı çok büyük. Dünyanın hemen hemen her yerinde elektrikli araç denildiğinde ilk akla gelen isim olmayı başarıyor. Fakat General Motors bu gidişatı değiştirmek adına önümüzde ki senelerde Tesla’dan daha fazla ses getirmek istiyor. Şirket bu saye de eski günlerine dönmeyi hedefliyor. Tesla bu pazara girmeden önce GM şirketi elektrikli araç piyasasında Amerika’da lider konumdaydı.

Tesla şirketinin hisselerinin artışa geçmesinin ardından yatırımcıları da bu yeni planına ikna etmeye çalışan şirket, geçtiğimiz haftalarda 2025 senesine kadar elektrikli ve otonom araçlara tam 27 milyar dolar harcama taahhüdünde bulunacağını belirtti.

Bununla da sınırlı kalmayan şirket, yine önümüzdeki beş sene içerisinde dünya çapında 30 yeni elektrikli otomobil piyasaya süreceğini ve bunların üçte ikisinden fazlasının Kuzey Amerika bölgesinde satışa sunulacağını söyledi.

General Motors, 113 senelik tarihinde logosunda yalnızca beş değişiklik yapmış. GM yakın zamanda tekrar logosunu değiştirdi ve büyük bir yeniliğe imza attı. İlk bakışta bir mobil uygulama logosu gibi görünen bu logo, şirketin geleceği için seçtiği elektrikli otomobil yolunu temsil ediyor. Şirketin yeni logosunda göze çarpan en büyük değişiklik, seneler boyunca büyük olarak yer alan baş harflerin küçülmüş halde olması. M’nin yarattığı boşluk da bir fiş görünümü ile elektrikli otomobillere gönderme yapıyor.

Dilerseniz ”Chrome’da Pop-up Reklamlar Nasıl Engellenir?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir