Flaş Haber: Papara Google Play’den Kaldırıldı!

Flaş Haber: Papara Google Play’den Kaldırıldı!

Flaş Haber: Papara Google Play’den Kaldırıldı!

Yerli Ödeme Sistemi Papara Google Play’den Kaldırıldı

Popüler ödeme sistemi olan Papara’nın neden kaldırıldığına dair yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Türkiye’de ki popüler ödeme sistemlerinden biri olan Papara’nın Google Play’den kaldırılmasına ilişkin henüz net bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili yetkililerden resmi bir açıklama yapılmazken birçok kullanıcı da platformu şikayet yağmuruna tuttu.

Papara ödeme sistemi son zamanlarda oldukça popüler ödeme sistemlerinden biri haline geldi. Özellikle freelancerlar tarafından sıklıkla tercih edilen Papara’da son günlerde ilginç olaylar yaşanıyor. Papara kullanıcılarından gelen geri bildirimlere göre sistemse son zamanlarda para aktarma işlemleri yaparken problem yaşanıyor.

Tüm bunların üstüne sistemin Google Play’den kaldırılması da gündeme oturdu. iOS kullanıcılarının App Store üzerinden indirebildikleri Papara sistemine an itibari ile Google Play’den ulaşılamıyor.

Papara şirketine ait mobil uygulamanın Google Play Store’dan neden kaldırıldığı ise henüz bilinmiyor. Ayrıca şirket de bu konuyla ilgili resmi bir paylaşım yapmadı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan kontrollerde, konuyla ilgili Papara’ya ulaşan kullanıcılara “Merhaba, teknik ekiplerimize gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Google Play Store üzerinden uygulamamızı en kısa zamanda indirebileceksin. İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.” denildiğini görülüyor.

Papara şirketine yönelik kullanıcı geri bildirimleri içinde oldukça ilginç iddialar bulunuyor. Bazı Papara kullanıcıları, para aktarma işlemlerinde problemler yaşandığını söylerken bazı kullanıcılar ise hesaplarının askıya alındığını ve kısıtlandığını belirtiyorlar. Oysa ki yerli bir ödeme aracı olarak hizmet veren Papara, yaptığı geri ödemeler ve herhangi bir ücret istememesi sebebiyle kullanıcıların favorileri arasına girmişti.

Kullanıcılardan gelen şikayet ise genellikle ”Hesabım askıya alındı”, ”Google Play’de mevcut değilsiniz”, ”Para aktarma da sorun yaşıyorum” gibi mesajlar oldu. Çığ gibi büyüyen şikayetlerin ardından şirketin açıklamaları merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Yerli Kripto Para Borsası Paribu Çöktü!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir