Gigabyte, Bir İlki Başardı!

Gigabyte, Bir İlki Başardı!

Gigabyte, Bir İlki Başardı!

Yüksek Performans

Gigabyte şirketi ilk sıvı soğutmalı GPU’sunu üretti.

GPU’lar yani diğer adı ile ekran kartlı artık gelişmiş oyunların vazgeçilmezi haline geldi. Kaliteli bir grafik deneyimi yaşamak için iyi bir GPU‘a sahip olmak büyük önem arz ediyor. Ek olarak ekran kartları, son dönemin popüler sektörlerinden biri olan kripto para madencilik işlemlerinde de aktif olarak yer alıyor.

Gigabyte markası, bir ilke imza atarak sıvı soğutmalı GPU üretti. Bu büyük gelişim, tüm tüketicileri meraklandırırken ürünün detayları da çok konuşuldu. Gigabyte şirketi ekran kartları arasında en sık tercih edilen markalar arasında bulunuyor.

Gigabyte , ürettiği bu yeni ekran kartına Aorus RTX Gaming Box adını verdi. Aorus RTX Gaming Box‘ın içinde NVIDIA GeForce RTX 3090 ya da GeForce RTX 3080 GPU modelleri yer alıyor. Masaüstü bilgisayar ya da laptoplara bağlanabilen bu kutu, bir kere bağlandıktan sonra Thunderbolt 3 ile oyun veya 3 boyutlu animasyonlar alanında grafik verilerini beslemeye yarıyor.

Gigabyte markası, geçtiğimiz yıllar da Aorus Gaming Box kutusunu tanıtmıştı. Bu kutunun içinde de NVIDIA’nın GeForce RTX 2080 Ti model GPU’su yer alıyordu ve şu an 18.000 TL  gibi bir fiyata sahip. Tabi ki bu harici GPU’da Aorus Waterforce soğutucu fanı yer alıyor. Bu sayede oldukça sessiz bir çalışma sistemi sergilemeyi başarıyor.

Gigabyte şirketi, yaptığı açıklamada daha stabil bir çalışma ile uzun süre kullanım ömrü için sadece ekran kartında değil ek olarak VRAM ve MOSFET’te de bazı geliştirmeler yaptıklarını duyurdu. İçerisindede bulunan soğutma sistemi; büyük bakır plaka, alüminyum radyatör, 120 mm’lik 2 adet soğutucu fan ve sıvı bloğu yer alıyor. Bu sistem ile daha güçlü bir soğutma performansı ve daha düşük bir gürültü elde ediliyor. Gigabyte sıvı soğutmalı ekran kartı, tüm GPU tükaticileri tarafından merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Tesla Model X’de Teknik Açık Çıktı!” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

 


3 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir