Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Adım Adım Hesap Silme

İnsanlar kullanmak istemedikleri mailleri silme konusunda sorun yaşayabiliyorlar. Peki bu mailler genellikle neden siliniyor? Diye soracak olursanız; genellikle yeni bir mail açmak, yeni bir bir isim kullanmak ve gereksiz görmek sebebiyle kaldırılmak isteniyor. Bu konuda oldukça rahat olabilirsiniz. Gmail hesaplarınızı pratik bir şekilde silebileceğiniz adımları sizler için hazırladık.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta; bu silme işlemi kalıcı olarak yapılmaktadır. Yani bu işlemden sonra e-mail adresiniz tamamen ortadan kalkacak ve hesap ayarlarınız da silinecektir. E-mail gönderip almak için bu adresi kullanamayacağınız gibi, daha sonra düşüncenizi değiştirip aynı isime sahip bir adres almak isterseniz de işlem mümkün olmamaktadır.

Fakat bir Gmail hesabını silmeniz, e-mail adresinin bağlı olduğu bütün Google hesaplarını etkilemiyor. Yani Google Play, Drive ve Docs gibi sistemleri yine aynı şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Sadece bu uygulamaları kullanırken, Google sizden alternatif bir e-posta adresi isteyecektir. Yine de “Her şart bana uyuyor, hadi silelim şu hesabı” diye düşünüyorsanız, aşağıda bulunan adımları uygulayabilirsiniz:

Gmail hesabı nasıl silinir?

Adım 1: İlk önce Google üzerinden hesabınıza giriş yapın.
Adım 2: Sağ üst köşede bulunan ızgara simgesine tıklayıp, “Hesap” ikonuna basın,
Adım 3: Açılan sayfada, “Gizlilik ve Kişiselleştirme” bölümünden “Verilerinizi ve kişiselleştirmeyi yönetin” butonuna basın,
Adım 4: Daha sonra mouse tekerleği ile biraz aşağıya doğru inip “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” seçeneğine basın.
Adım 5: Onay sayfasından “Hesabı silin” seçeneğine basıp, şifrenizi girin,
Adım 6: Google şartlarını onayladıktan sonra, “Hesabı sil” bölümüne tıklayın.

Yaptığınız bu işlemler sonrasında gmail hesabınız silinmiş olacaktır. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işlemin kalıcı olduğunu unutmayınız.

Dilerseniz ”Honor, Akıllı Bileklik Band 6’yı Tanıttı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir