Google ve Youtube Kısa Süreli Çöktü

Google ve Youtube Kısa Süreli Çöktü

Google ve Youtube Kısa Süreli Çöktü

Açıklama Geldi

Google şirketi gün içerisinde çöken hizmetleri için açıklama yaptı.

Google artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Milyonlarca insan en az bir Google hizmetinden yararlanıyor. Teknolojinin dev ismi Google, başta YouTube platformu olmak üzere birçok Google hizmetinin gün içinde kısa süreliğine çökmesi hakkında bir takım açıklamalar yaptı. Yaşanan bu tersliğin teknik sorunlardan kaynaklandığını söyleyen şirket, sorundan etkilenen tüm kullanıcılara özürlerini iletti.

Amerika merkezli teknoloji devi Google, gün içerisinde büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı. İnsanlar sosyal medya da ”Google çöktü” paylaşımları ile güne başladı YouTube platformu başta olmak üzere Google Drive, Google Meet, Gmail, Google Dokümanlar, Google Play, Google Home, Google Haritalar, Google Arama ve diğer Google hizmetlerinin kısa süreliğine çökmesinin ardından kullanıcılar, yaşanan tersliğin nedenini merak etmeye başladı.

Gün içerisinde Google basın dairesinden Sputnik gazetesine yapılan açıklamada, teknik sorunlar sebebiyle hizmetlerin çöktüğü,  bir süre sonra tüm Google hizmetlerinin tekrar çalışmaya başladığı belirtildi.

Google tarafından  yapılan açıklamada, “Bugün, dahili depolama kotasındaki sıkıntılar nedeniyle kimlik doğrulama sisteminde terslikler meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını zorunlu kılan hizmetler, yüksek hata katsayısı verdi. Şu an tüm hizmetler tekrar çalışmaya başladı” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ek olarak yaşanan aksaklıktan etkilenen herkese özürlerini ileten Google, bu durumun gelecekte bir daha yaşanmaması için yoğun çalışma içerisinde olduklarının da altını çizdi.

Google hizmetlerine kısa bir süre boyunca erişilememesi, kullanıcıların aklına ülkemizde hizmetlere ilişkin bir engelleme yapılıp yapılmadığı konusunu akıllara getirdi. Fakat kısa süre sonra problemin dünya genelinde yaşandığı, Avrupa ağırlıklı olduğu ve ülkemize ilişkin özel bir erişim problemi bulunmadığı ortaya çıktı.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir