HTC Her Ay Büyümeye Devam Ediyor!

HTC Her Ay Büyümeye Devam Ediyor!

HTC Her Ay Büyümeye Devam Ediyor!

HTC uzun süredir ürettiği akıllı telefonlarda büyük bir pazar payı elde etti. Tüm dikkatleri üzerine toplayan Tayvanlı şirket daha bir ara sıkıntılı dönemler geçirdi ancak gelen haberlere göre şirket tekrar toparlanmaya başladı.

Tayvanlı teknoloji şirketi HTC, geçtiğimiz aylarda 17,61 milyon dolar gelir elde etti. Firma 2020’nin sonlarına göre % 3 büyüdüğünü dile getirdi. Böylece şirket üst üste büyümüş oldu. Özellikle içinde bulunduğumu korona virüs döneminde bu şekilde bir büyüme oranı elde etmek gerçekten büyük bir başarı diyebiliriz.

Şirketin Ocak ayı rakamları aslında 2020 yılının Aralık ayından daha düşük olsa da geçen senenin aynı dönemine oranla daha yüksek. Yılın ilk ayının teknoloji şirketleri tarafından daha düşük satış oranları geçilmesi oldukça çok rastlanan hatta beklenen bir durum olarak belirtiliyor.

HTC’e dair gelen olumlu haberler sadece bununla da sınırlı değil. Şirketin büyüme hızının da her ay katlandığı dikkat çekiyor. 2020 yılının Kasım ayında %0,96, Aralık 2020’de %1,02 büyüyen firma, Ocak 2021’de ise %2,99 gibi önemli ölçüde büyüme istatistikleri gösterdi.

Tayvanlı şirketin bu şekilde bir performans göstermesi en son 2015 senesinde görülmüştü. Böylece seneler sonra bir kez daha HTC markasının yatırımcılarının yüzü 3 ay üst üste güldü. Bir zamanların akıllı telefon devi HTC, en son böyle bir büyüme performansı gösterdiğinde HTC One M8 modelinin yerini alacak olan HTC One M9’u piyasaya çıkarmıştı. O dönemin ilgi çekici telefonlarından olan One serisi başarılı satış rakamları ile dikkat çekmişti.

HTC şirketinin yakaladığı büyüme ivmesinin devam edip etmeyeceği şu an için net değil. Yine de rakamlara bakacak olursak Tayvanlı şirket için işlerin şu anda gayet iyi gittiğini söyleyebiliriz. HTC markası yeniden pazarda ki eski konumuna dönebilir.

Dilerseniz ”Son Yıllarda Mobil Oyunlara Olan İlgi Neden Arttı?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir