Huawei P50, HarmonyOS ile Beraber Gelebilir

Huawei P50, HarmonyOS ile Beraber Gelebilir

Huawei P50, HarmonyOS ile Beraber Gelebilir

Huawei P50 modeli, HarmonyOS ön yüklü şekilde gelebilir.

Dün aktarılan bilgilerde Huawei’nin akıllı telefon modellerinde kullanılabilen HarmonyOS 2.0‘nin geliştirici betasını yayınladığını belirtmiştik. Şimdiye kadar bu işletim sisteminin neler vaat ettiğine dair ayrıntılı bir bilgi mevcut değil. Ancak Huawei markasının yakın Çinli kaynaklar tarafından oldukça dikkat çekici bazı iddialar ortaya atıldı. Sina Tech China’dan aktarılan haberlere göre Huawei, P50 ailesi amiral gemisi akıllı telefonlarını HarmonyOS 2.0 ile çalışır bir şekilde tüketicilere sunacak.

Eğer bu iddialar gerçekten doğruysa, Huawei şirketi için bir devrim niteliği taşıyabilir. Zira bugüne kadar Huawei markasına ait hiçbir telefon, HarmonyOS ön yüklü olarak piyasaya çıkarılmamıştı. Bu şekilde P50 serisiyle bir ilk yaşatılış olacak. Fakat bu durum pek de şaşılacak bir durum değil. Şirket, geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamalarda 2021 yılının sonuna kadar en az 100 milyon akıllı telefonunu HarmonyOS’a yönlendirmeyi amaçladığını ifade etmişti.

Huawei P50 ailesinin başlıca özellikleri şöyle olacak

Huawei P50

Yaklaşık bir 30 gün önce tüketicilerle yaplaşılan bir haberde, Huawei P50 serisinin tasarımının açığa çıktığı belirtilmişti. Yukarıda da görmekte olduğunuz bu tasarım, Huawei şirketinin patentlerine dayanarak oluşturulmuştu. Bu konsepte göre telefonun bir çift ön kamerası ve dört tane de arka kamera sistemi bulunacak. Fakat arka kamera tasarımı, pozisyonu nedeni ile bazı tüketicileri çileden çıkarabilecek türden diyebiliriz.

Huawei P50 serisinin iç özellikleriyle ilgili pek çok şeyin sürpriz olacağını söylemek mümkün. Huawei şirketi, Amerika ambargosu sebebiyle parça tedarik sorunu yaşıyor. Hatta şirketin elinde ne kadar Kirin işlemci kaldığı da bilinmemekte.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir