Huawei’in Yeni Teknolojisi Ekrandaki Çizikleri Yok Edecek

Huawei’in Yeni Teknolojisi Ekrandaki Çizikleri Yok Edecek

Huawei’in Yeni Teknolojisi Ekrandaki Çizikleri Yok Edecek

Tescillendi

Huawei telefon ekranlarındaki çizikleri yok edecek teknolojinin patentini aldı.

Akıllı telefon devi Huawei, Çin Ulusal Fikri Mülkiyetler Ofisi’ne ekrandaki çizikleri yok edecek teknolojisine dair patent başvurusunda bulundu. İlgili patentin Kasım ayında patentlendiğini yayınlandığı bildirildi. Patentin başlığı ise “Camdaki çizikleri yok etmek için metot ve ekipman” olarak belirtildi.

Edinilen bilgilere göre adından da anlaşılacağı gibi akıllı telefonların ön ve arka kısmında bulunan camlarda oluşabilecek çiziklerin tamiri söz konusu. Akıllı telefonlarımız her ne kadar iyi korusak da maalesef çizilmelerden kurtulamıyor. Peki Huawei markasının bu konuda sunduğu çözüm nedir? Gelin hep beraber bir göz atalım.

Patente göre ekranda meydana gelen çiziğin tamir işlemi, çizilmeye en müsait olan ve muhtemel olan ekran camı için farklı, arka panel için farklı şekilde oluşuyor. Peki, bu iki cama şekline uygulanacak olan işlemler arasında oluşan fark nerede ortaya çıkıyor?

Gizchina’da yer alan habere göre söz konusu bu teknoloji, akıllı telefonların camında ortaya çıkan çizilmeyi tespit ediyor. Eğer ki çizilme, telefonun ekran camında meydana geldiyse camın alkolle temizlenmesi gerekli. Fakat çizilme ekran camında değil de arka paneldeki kısımda meydana gelmişse ultrasonik temizleyiciden yararlanılıyor.

Telefon ekranın temizleme işlemi bittikten sonra asıl çizilmelerin tamir işlemine geçiliyor. Bu teknolojiye göre bu çizilmeleri gidermek için özel bir karışımdan yararlanılıyor. Hazırlanan bu sıvı karışım, daha sonraki aşamalarda telefona yapıştırılmış olan şeffaf filme uygulanmaktadır. Son olarak bu sıvı karışım için 320 nm ile 420 nm dalga boyu bulunan ultraviyole ışık kullanılıyor. Huawei’in ortaya çıkarttığı bu teknoloji ile telefon sahipleri büyük bir dertten kurtulmuş olacak gibi görünüyor. Telefonlarda uygulandığına dair videolar da merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Xiaomi’nin Yeni Serilerinde Şarj Cihazı Olmayacak!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir