Instagram Fenomenlere Önerilerde Mi Bulunuyor?

Instagram Fenomenlere Önerilerde Mi Bulunuyor?

Instagram Fenomenlere Önerilerde Mi Bulunuyor?

İçerik Üreticilerine Tavsiyeler

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram’ın içerik üreticilerine püf noktalar konusunda tavsiyelerde bulunduğu söyleniyor.

Facebook’un sahibi olduğu ve dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram’ın içerik üreticilerine daha iyi bir performans sağlamaları için birtakım önerilerde bulunduğu söyleniyor. İddialara göre bu saye de içerik üreticileri takipçilerini ve izlenmelerini arttırabiliyorlar. Ancak bu önerileri dikkate almadığını ve Instagram’ın sunduğu verileri dikkate almadığını söyleyen birçok içerik üreticisi mevcut.

Hemen hemen tüm sosyal medya sitelerinin bir algoritması bulunmaktadır. Aynı şekilde Instagram’ın da bir algoritması bulunuyor ve bu algoritmanın püf noktalarını bilmek, takipçi sayısını artırma ve daha büyük kitlelere ulaşmak adına altın anahtar niteliği taşıyor. Platformun bazı içerik üreticilere etkileşimlerini artırması için paylaşacakları gönderiler adına bazı ipuçları verdiği söyleniyor

Bazı basın kurumları tarafından Instagram’ın, bazı içerik üreticilerine ne sıklıkla gönderi paylaşmaları gerektiği ve nasıl daha büyük kitlelere ulaşabileceği konusunda ip uçları veriyor. Instagram uygulamasının algoritma açısından nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bir bilgi paylaşmadığını düşündüğümüz de içerik üreticilere avantaj sağlayacak önerilerde bulunmasının tartışma yaratacak bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok sosyal medya uzmanı Instagram’dan gelen bu önerileri doğruluyor. Ancak sunduğu istatistiklere ve önerilere inanmayan birçok içerik üretici mevcut. Bir başka kesim de bu önerilerin oldukça faydalı olduğunu düşünüyor. Yeni ortaya çıkan bu söylentiler doğal olarak diğer kullanıcılar için dezavantaj oluşturuyor. Instagram cephesinden ise henüz bir açıklama gelmedi.

İçerik üreticilerinden gelen açıklamalara göre Instagram’ın bazı önerileri şu şekilde:

Haftada 3 ana akış gönderisi (Akışta paylaşılan Reels ya da IGTV gönderileri dahil)
Haftada 8-10 hikaye (Günde en az 2 hikaye)
Haftada 4-7 Reels videosu
Haftada 1-3 IGTV videosu (Canlı yayın dahil)

Dilerseniz ”Xiaomi Mi 11 Lite’ın Özellikleriyle İlgili Yeni Detaylar Belli Oldu” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir