Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram Nasıl Dondurulur?

Dünyanın en popüler ve etkileşimi en yüksek sosyal medya platformu olan Instagram’da bazı durumda kullanıcılar kısa süreliğine hesaplarını nasıl donduracaklarını merak ediyor.

İnstagram her ne kadar dünyanın en popüler ve etkileşimli sosyal medya platformu olsa da İnstagram kullanıcıları hesaplarını çeşitli nedenlerle dondurmak istiyorlar. Hesap dondurma işleminden sonra ise kullanıcılar istedikleri zaman tekrar hesaplarını aktif hale getirebiliyor. Ne yazık ki İnstagram hesabı dondurma işlemi mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilemiyor. Bu sebeple hesabınızı dondurmak istiyorsanız bunu bilgisayar versiyonu üzerinden yapmanız gerekiyor.  Ayrıca İnstagram hesapları dondurulduğu zaman bir süre sonra tekrar aktif hale getirildiğinde akış sürecinde bir süre sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımları sizin ekranınıza bir süreliğine ya düşmüyor ya da geç düşebiliyor. Bu sebeple bu olumsuzlukları düşünerek dondurma işlemine karar verilmesi gerekiyor.

İnstagram hesabı Dondurma Aşamaları

İnstagram hesapları sadece internet tarayıcıları ile dondurulabildiğinden biraz karmaşık ve zor olabiliyor. Hesabınızı başarılı bir şekilde dondurmak için tüm aşamaları sırasıyla geçmeniz gerekiyor. İnstagram hesabı dondurma aşamaları ise şu şekilde gerçekleşiyor;

  • İlk olarak internet tarayıcısı üzerinden İnstagram hesabına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekiyor.
  • Giriş işleminden sonra sağ alt kısımda yer alan profil bölümüne tıklanması gerekiyor.
  • Daha sonra açılan pencerenin sol üst kısmında yer alan dişli simgesine tıklanması gerekiyor.
  • Burada yer alan profil düzenle seçeneğine giriş yapılıyor.
  • Burada yer alan seçeneklerden ‘’hesabımı geçici olarak kapat’’ kısmına tıklanması gerekiyor.
  • Daha sonra sayfa tarafından dondurulma işleminin neden yapıldığına dair çeşitli sorular ekrana geliyor. Bu sorulara cevap verilmeden işleme devam edilemiyor. Bu sebeple sayfanın yönelttiği soruların cevaplanması gerekiyor.
  • Daha sonra ise karşınıza çıkacak olan ‘’hesabı geçici olarak kapat’’ butonuna tıklanması ile birlikte hesap dondurulmuş oluyor.

Dondurulan hesaplar siz kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar giriş yapıncaya kadar pasif oluyor.  Bu süreçte diğer kullanıcılar sizin profilinizi ve daha önce yaptığınız aktiviteleri kesinlikle görüntüleyemiyor. Ayrıca dilerseniz

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

linkine giderek direkt ve hızlı bir şekilde hesabınızı dondurma işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir