Instagram Shadowban Nasıl Kaldırılır?

Instagram Shadowban Nasıl Kaldırılır?

Instagram Shadowban Nasıl Kaldırılır?

Instagram’da birçok kişi farkında olmasa da Shadow Ban ile karşı karşıya kalıyor. Yani siz uygulamayı kullanmaya devam etseniz de böyle bir durumdan etkilenmiş olabilirsiniz. Peki nedir bu Shadow Ban? Shadow Ban nedeni ile gönderilerinizde ki beğeniler düşebiliyor. Hikaye görüntülenmeleriniz azalabiliyor ve hatta instagram müzikte hiç sonuç bulunamadı gibi uyarılar ile karşılaşabiliyorsunuz.

Peki bunu kaldırmanın bir yolu yok mu? Bunu çözmenin bir yolu var. Sizler için aşağıda sıraladığımız adımları kullanabilirsiniz. Bunun yanında neden bu sorunla karşılaştığınızda değindik.

Shadow ban, üyelik sistemi yer alan herhangi bir platformda, hesabınızın bazı özelliklere karşı erişiminin kısıtlanması anlamına gelir. Bu bazen etkinliklerinizin ”spam” olarak algılanması, kimi zaman da platform içindeki birinin hesabınızı şikayet etmesi sonucunda bile olabiliyor. Instagram’da ise “shadow ban” sorununun nedeni, daha fazla kullandığınız özellikleri süreklilik haline getirmenizden ya da spam hareketlerde bulunmanız nedeni ile yaşanabilir.

Aslına bakacak olursak uzun zamandır internet kullanıcılarının hayatlarında olan portal ve sosyal platformlar, kullanıcılarına “gizli hesap erişim kısıtlaması” etkinliği uyguluyorlar. Seneler öncesinde Reddit, hatta forum siteleri ve hatta teknoloji devi Google gibi arama motorlarında bile bu durum insanları etkileyebiliyor.

Shadow Ban Kaldırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Adım 1: Instagram hesap tipi kontrolünüzü yapın,
Adım 2: Gönderilerde hashtag kontrolünü yapın,
Adım 3: Profil bölümünde hashtag kontrolü yapın,
Adım 4: Takipçi kontrolü yapın,
Adım 5: Yorum ve beğeni kontrolü yapın,
Adım 6: Takip

Bu aşamanın ardından Instagram, “Bu hesap kendi türünde içerikler paylaşmıyor ve spam içerikler paylaşıyor olabilir” uyarısı ile, kullanıcıların bazı özelliklere erişimini kısıtlayabiliyor. İşte bu kısıtlamalara genel olarak “shadow ban” ismi veriliyor. Bu sebeple hesap türünüzü mutlaka paylaştığınız içeriklere uygun bir hale getirin veya işletme hesabı yerine kişisel hesap seçin.

Dilerseniz ”Spotify’dan Çok Konuşulacak Patent” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir