Instagram’da Silinmiş Gönderiler Nasıl Kurtarılır?

Instagram’da Silinmiş Gönderiler Nasıl Kurtarılır?

Instagram’da Silinmiş Gönderiler Nasıl Kurtarılır?

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu ünlü sosyal medya uygulaması instagram’a bazı sebeplerden dolayı yeni bir özellik geldi. Bu özellik sayesinde 30 gün boyunca gönderilerinizi kurtarabiliyorsunuz. Instagram’ın bu yeni güncellemesi ile hack gibi saldırılara karşı önlem alınması sağlanıyor. Türkiye’de hemen hemen herkesin kullandığı instagram, bu özellik sayesinde kullanıcı kitlesini daha da fazla arttırmayı düşünüyor. Güncelleme, kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı ve oldukça faydalı bulundu. Söz konusu özelliğin adı ise ”Yakın zamanda silinenler” olarak belirtildi.

Instagram geçtiğimiz günlerde web sürümü için yeni bir tasarım yayınlamıştı. Ardından gelen bu yeni özellik ile 30 gün süre ile silinen post, hikaye vb. paylaşımlar artık kurtarılabilecek. Şirket bu özelliğin gelmesinin birincil sebebi olarak hack saldırılarını gösterdi. Instagram artık silinen dosyaları 30 gün boyunca sunucusunda bekletmeye devam edecek. Uygulamanın kullanıcıları eğer paylaşımlarını kalıcı olarak silmek isterlerse sms veya e-mail ile onay vermeleri gerekiyor. Bu saye de tam güvenlik sağlanmış oluyor.

Eğer her hangi biri hesabınıza girip tüm gönderilerinizi silerse, hesabı geri aldığınızda bu silinen gönderileri kolaylıkla geri alabileceksiniz. Bu işlem sayesinde özellikle büyük hesaplarda gerçekleştirilen siber saldırılarda paylaşımlar en azından 30 gün süre ile güvence altına alınmış oluyor. Silinen gönderiler klasörde 30 gün kalsa da Hikayeler, ufak bir istisna ile geliyor. Normalde de 24 saat boyunca kalan Hikaye paylaşımları, silindikten sonra kalıcı olarak kaybolmadan önce 30 gün yerine 24 saat boyunca klasörde bulunuyor.

Eğer sizler Instagram’ın bu yeni özelliğini kullanmak istiyorsanız, özelliğin çok yakın bir zamanda tüm hesaplara geleceğini söylemek isteriz. Özelliğin sizde olup olmadığını test etmek istiyorsanız, Ayarlar > Hesap > Son Silinmiş menüsüne tıklayın. Bu adımları yaparak sizler de daha önce sildiğiniz gönderilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz ”Clubhouse Geleceğin Sosyal Medya Platformu Olabilir Mi?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir