iOS 14.3 Güncellemesi Alanlarda Şarj Problemi Meydana Geldi

iOS 14.3 Güncellemesi Alanlarda Şarj Problemi Meydana Geldi

iOS 14.3 Güncellemesi Alanlarda Şarj Problemi Meydana Geldi

Problem Büyük!

iOS 14.3 Güncellemesi alan kullanıcılar kablosuz şarj etme işlemlerinde sorun yaşadıklarını ifade etti.

Apple şirket iOS 14.3 Güncellemesi ile birçok sorunu giderdiğini ve ekstra özellikler geldiğini belirtmişti. Fakat kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler sonrasında kablosuz şarj konusunda bazı problemlerin yaşandığı anlaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre yeni güncellemeyi alan kullanıcılar üçüncü taraf şarj aletlerini kullandıklarını akıllı cihazları şarj olmuyor.

Teknoloji devi Apple markası, birçok hata düzeltmesi ve sistem düzenlemesi içeren iOS 14.3 güncellemesini geçtiğimiz günlerde iPhone kullanıcıları için yayına sokmuştur. Apple Fitness+ ve ProRAW gibi önemli özellikleri de içinde barındıran güncelleme, kullanıcılardan gelen bilgilere göre şarj sistemi konusunda bir takım problemler çıkartıyor.

Uzmanlar tarafından paylaşılan bu raporlar, iOS 14.3 güncellemesini alan telefon kullanıcılarının kablosuz şarj konusunda bazı problemler yaşadığını gösteriyor. Paylaşılan bu raporlara göre yeni güncellemeyle birlikte çok sayıda üçüncü taraf kablosuz şarj aleti artık iPhone akıllı cihazlarını maalesef şarj etmiyor.

Tespit edilen net bilgilere göre bu sorundan yalnızca üçüncü taraf şarj aletlerinin olumsuz etkilendiği belirtildi. Apple markası ise konuya dair herhangi bir net açıklama yapmadı. Bu sebeple problem için bir güncelleme yayınlanıp yayınlanmayacağı ya da Apple şirketinin bu durumu bir problem olarak görüp görmeyeceğini kimse bilmiyor. Ek olarak tüm üçüncü taraf manyetik kablosuz şarj cihazlarının bu sorundan olumsuz etkilenmediği ve sadece bazı kablosuz şarj cihazlarında bu sorunla karşı karşıya kalındığı belirtildi.

Apple markası, iOS 14.3 güncelleme işlemlerinde akıllı cihazların kablosuz olarak şarj edilememe sorununun ve MagSafe Duo şarj aletinin iPhone’u maksimum gücün altında kablosuz olarak şarj etmesi probleminin çözüme kavuşturulduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan iOS 14.3 güncellemesiyle birlikte iPhone 12 Pro ve Pro Max model akıllı cihazlar için ProRAW formatında fotoğraf çekme ve Apple Fitness+’a ek olarak hava durumu, sağlık, Safari, gizlilik ve TV sisteminde de bazı ufak düzenlemeler yapılmıştı. Binlerce kişi sorunun çözülmesi için şirkete geri bildirim gönderdi. Apple şirketinin konu hakkında ne yapacağı ise merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Huawei’in Yeni Teknolojisi Ekrandaki Çizikleri Yok Edecek” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir