iOS’da Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

iOS’da Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

iOS’da Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

Telefonlarınızdaki Gereksiz Dosyalardan Kurtulun!

iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızda ki gereksiz dosyaları silme adımlarını sizler için hazırladık.

Apple şirketinin bildiğiniz gibi iOS işletim sistemine sahip  iPad tabletleri ve iPhone akıllı telefonları mevcut. Bu cihazların dahili depolama alanları giderek artış gösterse de daha önceki modellerde rahatsız edici bir kısıtlı bir depolama alanı mevcut. Bu nedenle gereksiz dosyaları silmek akıllı cihazlarınızı önemli ölçüde rahatlatacaktır. Bu saye de uygulamalarınız daha hızlı çalışmaya başlayacaktır.

iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarınızda gereksiz dosyaları silebilmeniz için uygulayabileceğiniz birden fazla alternatif bulunuyor. Bu yöntemler ile telefonlarınızın ve tabletlerinizin farklı noktalarındaki gereksiz dosyaları temizleyerek RAM üzerine binen gereksiz yükü azaltabilir ve cihazı oldukça fazla hızlandırabilirsiniz. Gereksiz dosyaları silme işlemi yapmak için uygulayabileceğiniz adımlar oldukça basittir ve her cihazda uygulanabilir. Bu yöntemler şunlardır:

1. Yöntem

Adım 1: Cihazın Ayarlar sayfasını açın.
Adım 2: Buradan Safari sayfasını açın.
Adım 3: Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Sil butonuna dokunun.
Adım 4: Geçmişi ve Verileri Sil butonu ile işlemi onaylayın.

Bildiğiniz gibi Apple markalı cihazlarda ”Safari” web tarayıcısı kullanılmaktadır. Safari’de meydana gelen doluluk telefonunuzu olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden 1. yöntem ile bu sorunu çözebilirsiniz.

2. Yöntem

Adım 1: Cihazın Ayarlar sayfasını açın.
Adım 2: Genel sayfasını açın.
Adım 3: iPhone Saklama Alanı ekranını açın.
Adım 4: Buradan en yüksek boyuta sahip mobil uygulamayı bulun ve kaldırın.
Adım 5: App Store üzerinden aynı mobil uygulamayı yeniden yükleyin.

Az kullandığınız ve işinize yaramayan uygulamaları kaldırmak cihazınızı büyük oranda rahatlatacaktır. Yukarı da belirttiğimiz her iki adımı da uygulayarak telefonlarınızı ve tabletlerinizi hızlandırabilirsiniz. Bu işlemleri ay da bir yapmanız yeterli olacaktır. Telefonunuz ya da tabletiniz her ne kadar yeni model ve yüksek teknik özelliklere sahip olsa da bu işlemler rutin bir şekilde yapılmalıdır.

Dilerseniz ”Ekran Kartı (GPU) Mining Bitti Mi?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir