iPhone 12 Benzeri Apple Watch Tasarımı

iPhone 12 Benzeri Apple Watch Tasarımı

iPhone 12 Benzeri Apple Watch Tasarımı

Düz Tasarım

Bir tasarımcı iphone 12 benzeri Apple Watch konseptini paylaştı.

Bir tasarımcı, Apple şirketinin tutarlı tasarım anlayışını izleyerek düz kenarlı bir Apple Watch‘un nasıl görüneceğini gözler önüne serdi. Buna göre Apple Watch Series 7, düz kenarlarla estetik açıdan daha şık bir cihaz olsa da ergonomik açıdan mevcut modellerin biraz gerisinde kalıyor.

ABD’li teknoloji şirketi Apple, önce 2018 model iPad Pro, şimdi ise iPhone 12 ailesi ile eski düz kenarlı konsept diline dönüş yaptı. Apple şirketinin Mac modellerinde ve Pro Display XDR’da da olan düz kenarlı bir tasarım dilini tercih ettiğini bilmekteyiz. O halde düz kenarlı konsepte sahip olmayan tek bir Apple modeli kalıyor: O model de Apple Watch.

Apple şirketinin düz kenarlı bir Apple Watch modeli üzerinde çalıştığına dair herhangi bir net bilgi bulunmuyor fakat tasarımcı Wilson Nicklaus, Apple Watch Series 7 için düz kenarlı bir tasarımla gelmesi halinde bizleri nasıl bir görüntünün karşılayacağını hayal etti ve oluşturduğu düz tasarımı Twitter hesabından paylaştı.

Nicklaus’nun bu konsepti Apple Watch Series 6’nın tüm tasarımını olduğu gibi korumaya devam ederken, yalnızca cihazın çerçevelerini düz bir şekilde yaparak iPhone 12’ye benzer bir şekle getiriyor. Apple’ın sabit bir tasarım dili tercih etme konusundaki inadını düşünürsek bir gün böyle bir Apple Watch tasarımı ile karşılaşma şansımızın olmadığını söyleyemeyiz.

Düz kenarlı bir Apple Watch tasarımının etkileyici göründüğünü inkar etmek zor fakat söz konusu tasarımda bazı soru işaretleri de yer alıyor. Zira gün içinde elimizi hareket ettirdikçe cihazın köşeleri, bileğimize temas edecektir. Düz kenarlı bir Apple Watch modelinin sivri köşeleri, bu gibi durumlarda tüketicileri rahatsız edebilir.


13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir