Iphone En Fazla Kaç Sene Kullanılabilir?

Iphone En Fazla Kaç Sene Kullanılabilir?

Iphone En Fazla Kaç Sene Kullanılabilir?

Ne Kadar Ömrü Var?

Bir akıllı telefonun kullanım ömrü, pek çok fonksiyonundan çok daha büyük öneme sahiptir. Özellikle ülkemizdeki yüksek telefon fiyatları düşünüldüğü zaman bir iPhone model telefon kaç sene kullanılabilir konusu daha da büyük önem taşıyor Peki, sevilen marka Apple’ın bu şaheser telefonu iPhone’u aldığınız zaman kaç sene kullanabileceksiniz ve bu telefonun ortalama kullanım ömrü nedir?

Pek çok telefon kullanıcısı yüksek cihaz fiyatları ödediği, belki birkaç seneye kadar uzayan taksitlerle aldığı iPhone model telefonları kullanabildiği kadar fazla kullanmak istiyor fakat tüm bu ürünlerin belirli bir ömrü bulunuyor. Özellikle son senelerde meydana gelen ve Apple’a ceza kesilmesine neden olan Batterygate olayı sonrası tüm iOS severler bir iPhone kaç sene kullanılabilir, kullanım ömrü en fazla nedir diye merak ediyor.

Bir iPhone telefonu en fazla kaç sene kullanılabilir sorusunun yanıtı kullanıcıların alışkanlıklarına ve beklentilerine göre değişen bir süreçtir. Fakat genel olarak bir iPhone telefonun ömrünü hesaplamak istediğimiz zaman telefonun almış olduğu güncelleme sayılarını baz almamız gerekiyor. Sonuç olarak artık güncelleme almayan bir telefon hem işlemler sırasında hem de mobil uygulama kullanımı sırasında problem yaratacak ve kullanımı oldukça zorlaşacaktır.

Ortalama her sene Apple şirketi tarafından yeni bir iOS güncellemesi yapıldığını düşünürsek, bir iPhone’un aldığı güncelleme miktarı ile kullanım ömrü doğru orantılıdır diyebiliriz. Cihaz güncelleme almamış olsa bile kullanmanız mümkün fakat özellikle yeni mobil uygulamalarda gözle görülür bir sorun yaratacaktır.

iPhone telefonların aldığı güncelleme sayısının her geçen yeni telefon modelinde yükselen bir grafik izlediğini görüyoruz. Çıkış aşamasında sahip olduğu ilk versiyonu ve güncelleme yapılmadan da kullanabileceğiniz kısa süreyi de hesaba katarsal, bir iPhone’un ömrünün giderek uzadığını söylemek doğru olacaktır.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir