iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

iPhone telefonlarının fiyatlardaki artış nedeniyle resmi garanti süreleri de uzamıştır. Peki, Apple garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? Sizin için adım adım anlattık.

Apple iPhone modeli ile tüm dünyanın en çok popüler telefonlarından biri olmayı başarıyor. Ancak yükselen fiyatlardan dolayı iPhone satın almak kolay olmuyor. Bu nedenle garanti konusu insanların önem verdiği durumlardan bir tanesidir. Bazı cihazlar resmi garanti süresinde olsa yurt dışından gelmeleri nedeniyle garanti problemleri ortaya çıkabiliyor. Apple garanti sorgulama işlemi ile cihazın ne kadar garanti süresi kaldığını kolayca öğrenebilir teknik servis yardımı alabilirsiniz.

IMEI Sorgulama

iPhone için Apple garanti sorgulama işlemi yapmak isterseniz, elinizdeki cihazın seri numarasını kullanabilirsiniz. Seri numarası ve IMEI numarası gibi bilgileri cihazın ayarlar kısmından öğrenebilirsiniz. Apple garanti sorgulama işlemi için;

  • Ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Genel bölüme dokunun.
  • Hakkında kısmını açın.

Bu bölümde cihazla ilgili tüm detaylar karşınıza gelecektir.

Arka Kapaktan Seri Numarası Öğrenme

Orijinal olarak satın alınan iPhone cihazların bazı modellerine ait seri numaraları kutu üzerinde yer almaktadır. Daha eski modellerin IMEI ve MEID numaralarını cihazın arka kapağında görebilirsiniz. MEID numarası, IMEI numarasının ilk 14 rakamıdır.

Garanti Sorgulama İşlemi

  • Apple garanti sorgulama adresine giriş yapın
  • Garanti süresini öğrenmek istediğiniz cihazın seri numarasını yazın.
  • Güvenlik kodunu girin.
  • Devam butonuna tıklayın.

Bu uygulamayı yaparak garanti konusunda tüm detayları kolayca öğrenebilirsiniz. Bu ekran üzerinde cihazın satın alma tarihi, teknik servis destek bilgileri ve garanti kapsamında onarım bilgileri gözükecektir.

Apple Garanti Süresi

Satın aldığınız Apple ürünleri iki yıl garanti kapsamındadır. iPhone’un garantisinin başlama tarihi, başlangıç kurulumu tamamlandıktan sonra aktif hale gelir.  Garanti cihazda ortaya çıkabilecek malzeme ve işçilik hatalarına karşı koruma sağlayacaktır. 2 yıl içerisinde bu tür hatalar çıkması durumunda Apple ücretsiz teknik servis ve onarım hizmeti sunulmaktadır.

Apple garanti sorgulama işlemini, cihazın seri numarasını öğrendikten sonra anında yapabilirsiniz. Eğer ikinci el bir cihaz alıyorsanız mutlaka garanti durumuna da dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir