Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır

Telefon kilitlenmesi günlük yaşamda pek çok kişinin karşılaştığı sorunlar arasında yer almakta olup bunun çözüm yolları sıklıkla araştırılır.

Kilitlenen android telefon nasıl açılır diye bakamdan önce buna sebep olan durumu araştırmak gerekir. Genellikle bu sorun hatalı şifre girilmesi sebebiyle meydana gelmektedir. Parmak izi engelini aşamamak, ekran şifresini ya da resmini unutmak yanlış girilmeler sonucunda telefonun kilitlenmesine sebep olacaktır. Bu durumu çözebilmek adına telefona bir nevi format işleminin atılması gerekecektir. Ancak sonucun istenilen şekilde olabilmesi için işlem aşamaları eksiksiz şekilde takip edilmelidir. Aksi takdirde telefonda farklı hatalar ortaya çıkabilecektir. Bunu önlemek adına güvenilir bilgi kaynakları tercih edilmelidir.

Kilitlenen Android Telefon Açılır Mı?

Kilitlenen Android telefonu açmak için telefona wipe işlemi yapılır. Bu işlemle birlikte telefonda yer alan bütün veriler kaybedilebilir. Bu durumda SD kartı olan ve verileri kartın içinde bulunan kişiler şanslı konumda olacaktır. Bunun için işlem öncesinde kart telefondan çıkarılır ve böylece az da olsa verilerin bir kısmı kurtarılmış olur.

Kilitlenen Android Telefonları Açma Aşamaları

Kilitlenen Android Telefonları açmak için aşamalar şu şekildedir:

– Telefona işlem yapabilmek adına ilk olarak android telefon kapatılır.

– Kapandığından emin olunan telefonun güç ve ses açma tuşlarına aynı anda olacak şekilde basılır. Burada parmakları hemen çekmemek ve bir süre basılı tutmak gerekir.

– Basılı tutma işlemi sırasında telefonun ekranına Android Recovery menüsü açılacaktır. Cihaz bu moda girdiğinde wipe işlemi uygulanabilir.

– Ekrana gelen seçenekleri kullanabilmek için dokunmatik sistem aktif olmayacaktır. Bu durumda ses açma ve kapama, güç tuşları kullanılacaktır. Yukarı çıkmak için ses açma, aşağı inmek için ses kısma tuşları kullanılabilir.

– Ekranda yönlendirmeler takip edildiğinde factory reset ya da wipe data reset seçeneklerinden biri gelecektir. Bu işaretlenip çıkan ekranda yes sekmesine basmak gerekir. Bu onay verildikten sonra format işlemi başlayacaktır.

– İşlem tamamlandıktan sonra telefon kapatılır. Bununla birlikte Kilitlenen Android Telefonlar için wipe işlemi tamamlanmış olacak ve telefon açılıp kullanılabilecektir.


8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir