Kodlama Bilmeden PC ve Mobil Oyun Yapmak İster Misiniz?

Kodlama Bilmeden PC ve Mobil Oyun Yapmak İster Misiniz?

Kodlama Bilmeden PC ve Mobil Oyun Yapmak İster Misiniz?

Eğlenerek Öğrenin

Kodlama bilmeden PC ve Mobil oyun yapabileceğiniz 2 programı sizler için araştırdık.

PC oyunları ve mobil oyunlar artık hayatımızın vaz geçilmez bir parçası oldu. Bin bir uğraşla hazırlanan bu oyunlar uzmanlar tarafından kodlanarak geliştiriliyor. Tüm oyunların kodlanarak yapılması da kullanıcıların önünde büyük bir engel oluşturuyor. Bu yüzden daha başlamadan ümitsizliğe kapılma gibi durumlar ile karşılaşabiliyoruz. Peki bu oyunla programlar sayesinde kodlamadan yapabileceğiniz söylesek ne düşünürdünüz? Evet. Yanlış duymadınız. PC ve mobil oyunlar yapabileceğiniz 2 kapsamlı programı sizler için araştırdık. Artık sizler de bu gelişmiş programlar ile hayalinizdeki oyunları inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Armory

Armory
Armory Game Engine

Oldukça popülerleşen oyun motoru Armory, yeni kullanıcıların dostu olan Haxe görsel programlama dilini kullanmaktadır. Bu sayede kod bilmeden görsel tasarım ağaçları oluşturarak oldukça pratik bir şekilde oyun geliştirebilmeniz mümkün. Açık kaynaklı olmasının yanında kitlesel fon ile kurulan Armory’nin, oldukça yardımsever bir topluluğa sahip olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Unity

Unity Game Engine
Unity Game Engine

Birçok PC ve mobil oyunda imzası bulunan Unity’nin kendi Visual Scripting eklentisi dışında Unity Store’dan sahip olabileceğiniz gelişmiş görsel tasarım araçları bulunmaktadır. Bunlardan en bilindik olanı ise Bolt ve Playmaker eklentileridir. Playmaker eklentisi 65 dolar gibi bir fiyattan satılıyor fakat sunduğu sınırsız özelleştirmeler ile oyun yapma sürecini kısaltıyor ve oyun kalitesini oldukça arttırıyor. Bolt ise tamamen ücretsiz bir tasarım aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Diler seniz ”Kanarya’dan İlk Mobil Oyun!” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


12 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir