Lenovo’dan Yeni ThinkReality A3 Akıllı Gözlük

Lenovo’dan Yeni ThinkReality A3 Akıllı Gözlük

Lenovo’dan Yeni ThinkReality A3 Akıllı Gözlük

Sadece Kurumsal Müşteriler İçin

Lenovo akıllı gözlük piyasasında emin adımlar ile yürümeye devam ediyor. Google gibi büyük bir teknoloji devi bile akıllı gözlüklerde istediği başarıyı yakalayamazken Lenovo markası ürün gamına bir yenisini daha ekledi. Akıllı gözlük denildiğinde ilk akla gelen genellikle Microsoft ve Epson gibi şirketler oluyor. Ancak Lenovo son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başladı diyebiliriz.

Lenovo markası geçtiğimiz haftalarda düzenlenen CES fuarında ThinkReailty A3 yeni akıllı gözlüğü tanıttı. CES fuarı genellikle teknoloji devlerinin ürün tanıtımlarına ev sahipliği yapıyor. Yalnızca kurumsal müşteriler için geliştirilen bu yeni akıllı gözlüğün 2021 senesinin ortalarına doğru piyasaya çıkarılması bekleniyor.

Şirketin yeni model akıllı gözlüğü gücünü Qualcomm’un Snapdragon XR2 yonga setinden almaktadır. Özellikler açısından 8 mp RGB kamera sistemine sahip. Bu saye de kullanıcılara 1080p çözünürlükte görüntü sağlayabilecek.

Bunun yanında gözlükte kullanılan balık gözü efektli kamerası sistemi ile, tüketicilere hareket takip özelliği sunulmuş. USB-C çıkış sistemime sahip olan bu akıllı gözlük, hem Lenovo şirketinin hem de Motorola’nın birçok akıllı telefonuna direkt olarak bağlanabilecek. Bu akıllı gözlük yalnızca kurumsal müşteriler için geliştirildiği için, ürünün satış fiyatı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Tıpkı Microsoft ve Epson şirketlerinde olduğu gibi Lenovo’nun da fiyatlandırmayı halka açık bir şekilde gerçekleştirmeyeceği, sadece kurumsal müşteriler için bir ücret teklifi hazırlayacağı tahmin ediliyor.

Lenovo markası, ThinkReality A3’ü duyurduğu sırada şu açıklamaları yaptı; “Fabrikalardan laboratuvarlara, konaklama tesislerinden mağazalara kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahip ThinkReality A3, uzaktan destek, yönlendirmeli iş akışı ve 3D görsel hizmeti sunacak. Endüstri sektöründe çalışan kişiler, günlük işlerde hata paylarını minimuma indirgemek için son derece hafif ve kolay ölçeklenebilir olan yeni model ThinkReality A3 akıllı gözlüğe sahip olacak.”

Dilerseniz ”Dailymotion, Türkiye’ye Temsilci Atadı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir