LG, CES 2021’de Yeni OLED Oyuncu Monitörünü Sergileyecek

LG, CES 2021’de Yeni OLED Oyuncu Monitörünü Sergileyecek

LG, CES 2021’de Yeni OLED Oyuncu Monitörünü Sergileyecek

Bükülebilir Ekranlar

LG markası telefondan televizyona, monitörden klavyeye kadar birçok alanda hizmet veren tecrübeli bir şirket olarak bilinmektedir. Tüketiciler için ekonomik çözümler üreten Güney Koreli şirket, CES 2021’de yeni tasarladığı monitörlerin tanıtımını yapacak. Bu monitörlerin arasında bükülebilir OLED ürünlerde olacak.

Fakat bu içeriğimizin konusu şeffaf OLED ürünleri değil. Teknoloji devi LG, CES 2021’de48 inç 4K Bükülebilir CSO monitörü ile boy gösterecek. Konsept ürün olarak tanıtılacak olan bu monitör, düz ekrandan bükülebilir ekrana dönüşebiliyor. LG tarafından ürün hakkında bu duyuru yapıldıktan sonra oyun severlerin büyük ilgi odağı oldu diyebiliriz.

Bu monitörün hem düz hem de bükülebilir olması birçok amaç ile kullanılabilmesini sağlıyor. Düz ekran halindeyken videolar izlenip, bükülebilir erkan modunda harika bir oyun deneyimi yaşanılabilecek. Ekranın bükülebilir modda ki yarı çapı 1.000 mm’ye kadar da çıkabiliyor. Görünüşe göre LG markası, özellikle OLED ekran konusunu oldukça fazla önemli çalışmalar yapmış.

Güney Koreli teknoloji devi, geçtiğimiz yılda ki CES’te de kıvrımlı moda geçebilen 65 inçlik ekranının tanıtımını gerçekleştirmişti. Yani düz ve bükülebilir ekran modları arasındaki geçiş, CES 2021’e özel bir tasarım değil. Fakat tabi ki bu ekranlar birbirinin birebir aynısı da değil.

Bu iki ekran arasındaki en büyük fark fark Cinematic Sound OLED yani CSO’da ortaya çıkıyor. 0,6 mm kalınlığındaki film ikaz sistemi, OLED paneli deyim yerindeyse bir hoparlöre çevirebiliyor. Bu sayede ses, direkt bir şekilde ekrandan gelirken monitörün de ince kalması sağlanıyor. LG markası, ayrıca bu monitörün 40 Hz’den 120 Hz’e kadar değişen ekran tazeleme oranlarını da desteklediği belirtiyor. LG yaptığı bükülebilir ekran atılımı ile oldukça fazla ses getireceğe benziyor. Markanın tanıtım ürünleri ise birçok tüketici tarafından merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Apple’ın Üzerinde Çalıştığı 5 Gizli Proje” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir