Martı Girişimi Elektrikli Araç Hizmetine Başlıyor

Martı Girişimi Elektrikli Araç Hizmetine Başlıyor

Martı Girişimi Elektrikli Araç Hizmetine Başlıyor

Büyük Beğeni Topladı

Martı girişimi geçtiğimiz seneler de elektrikli scooterlar ile hayatımıza girmişti. Elektrikli scooterler şehir içinde oldukça pratik, kolay ve ekonomik bir kullanım imkanı sunuyor. Bu yüzden girişim, büyük oranda ilgi görmüş ve yaygınlaşmaya başlamıştır.

Martı şirketinin scooter hizmetleri başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde bulunuyor. Ancak şirket kurucusundan dün kullanıcıları sevindirecek bir haber geldi. Martı girişiminin kurucu ismi Oğuz Alper Öktem, “On binlercesi sokağa çıktığında İstanbul’a yakışacak mı?” sorusu ile takipçilerine seslendi.

Bildiğiniz gibi elektrikli scooterler olumsuz hava şartlarında biraz zorluk yaşatabiliyor. Bu sebeple insanlar özellikle yağmurlu havalarda toplu taşıma gibi diğer alternatiflere yöneliyorlar. Fakat görünüşe göre Martı’nın yeni hizmeti, yakın zamanda bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak bir başka alternatif sunacak. Hal böyle olunca şirket kolları sıvadı ve elektrikli otomobil hizmetinin sinyallerini verdi.

Elektrikli otomobiller hem normal hem de olumsuz hava şartlarında oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olacaktır. Kurucunun sosyal medyadan yaptığı paylaşım sonrası takipçileri tarafından birçok olumlu tepki geldi. Martı girişimi ilk çıktığı zamanlarda özellikle taksicileri kızdırmıştı. Elektrikli otomobil hizmetinden sonra da araç kiralama şirketlerini kızdıracak gibi görünüyor.

Martı elektrikli araçların sisteme entegre edilmesinden ve logonun tüm araçlara yerleştirilmesinden sonra sokaklarda ki yerini alması bekleniyor. Bu durum vatandaşları mutlu etse de taksi sahiplerinden nasıl tepki göreceği merak konusu oldu.

Peki, siz Martı girişiminin yeni elektrikli araç projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ekonomik bir fiyatla şehrinizde hizmete sunulsa tercih eder miydiniz? Yorumlarınızı aşağı da bizimle paylaşabilirsiniz.

Martı girişiminin elektrikli otomobil hizmetlerinin fiyatları hakkında ise net bit açıklama gelmedi. Şirket yetkililerinin yakın zamanda açıklama yapması bekleniyor.

Dilerseniz ”Honor, Akıllı Bileklik Band 6’yı Tanıttı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir