Netflix İstanbul Ofisi İçin Yönetici Arıyor!

Netflix İstanbul Ofisi İçin Yönetici Arıyor!

Netflix İstanbul Ofisi İçin Yönetici Arıyor!

Netflix’den bugün yeni bir iş ilanı geldi. İlanda şirketin İstanbul ofisi için yönetici arandığı belirtildi. Netflix İstanbul Ofisin görev alacak kişilerin benzer bir pozisyonda en az 5 yıl deneyimli olması şartı bulunuyor. Dünya çapında en çok kullanılan dizi-film platformlarından biri olan Netflix, Aralık ayında yaptıkları açıklama ile Türkiye’de ofis açacaklarını belirtmişti. İstanbul Ofisi ile ilgili olarak Netflix kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Reed Hastings yaptığı açıklamada şunları dile getirmişti:

“Harika bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi oldukça fazla gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı açık bir şekilde ortaya koyan bu kararımız, dünyanın her bölgesinde keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize daha fazla katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın Netflix üyesine ve tüm paydaşlarımıza verdikleri destek için teşekkür ederiz.” Dedi.

CEO’nun yaptığı açıklamadan sonra işlemler hızlandırıldı. Yayınlanan iş ilanınından da Netflix İstanbul ofisinin hazır olduğu ortaya çıkıyor. Şirketin ofis için yayınladığı iş ilanı ”Netflix Jobs” web sitesinde yayınlandı. Şirket, bahsi geçen iş ilanının açıklamasında “Netflix platformu genişledikçe, en iyi ve en parlak yetenekleri aramaya her zaman devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Netflix platformunun ekibine katılacak olan yöneticinin göreviyle ilgili olarak ise “Netflix’in EMEA’daki (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) genişlemesini desteklemek amacıyla deneyimli bir yönetici arıyoruz. EMEA Kurumsal Gayrimenkul, İşyeri ve Güvenlik departmanının bir parçası olacak bu kişi, İstanbul’daki ofisin yönetiminde önemli bir rol oynayacak” açıklamasında bulunuldu.

Netflix platformunun bu ilanına kaç kişinin başvurduğu bilinmiyor. Ancak başvuru sayısının fazla olacağı tahmin ediliyor. Netflix gibi güçlü bir platformun İstanbul’da ofis açması gayet güzel biri durum olarak karşılandı. Ülkemiz artık birçok dijital hizmete ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle diğer platformlarında benzer uygulamalar yapması bekleniyor.

Dilerseniz ”Freelancerlar İçin Yerli ve Yabancı Platformlar” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir