Önümüzdeki Yıllarda Iphone’lar 10x Periskop Lenslerle Donatılacak

Önümüzdeki Yıllarda Iphone’lar 10x Periskop Lenslerle Donatılacak

Önümüzdeki Yıllarda Iphone’lar 10x Periskop Lenslerle Donatılacak

10x Yakınlaştırma

Uzmanlar tarafından Yapılan araştırmalara göre yeni model iphone telefonlar 10x yakınlaştırma fırsatı sunan periskop lenslerle donatılacak.

Uzmanlar tarafından yapılan analizler sonucu Amerika merkezli telefon devi Apple şirketi, gelecek nesil iPhone telefonların kalınlığını ve kamera çıkıntısını arttırmadan 10 kata kadar optik yakınlaştırma sağlayan periskop lensler kullanmayı düşünüyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha önce yaptığı araştırmalarda yeni teknolojinin 2022 model iPhone‘larda sunulacağını söylemişti.

Apple’ın iPhone kamera üreticileri için yaptığı projelerin detaylarını veren Kuo, en iyi Koreli ve Çinli lens üreticileri olan Semco ve Sunny Optical şirketlerinin bu sene iPhone tedarik zincirine katılacağını düşünüyor. Kuo, ayrıca iPhone telefonların 2022 yılında Semco tarafından üretimi yapılan periskop lenslere sahip olacağını da duyurmuştu.

Şimdiyse Digitimes’ın sunduğu analiz, Apple’ın ileriki süreçlerde akıllı telefonların kamera kurulumunu geliştirmek istediğini ve bunu telefonların yakınlaştırma kabiliyetlerini yğkselterek yapmayı hedeflediğini belirtiyor. Görünüşe göre Apple şirketi, bu özelliği kendi başına yapmak yerine Güney Koreli şirketlerle bir ortaklık sağlamayı düşünüyor. Bunun için söz konusu periskop lenslerin Samsung tarafından temin edilebileceği yönünde tahminler var.

Şu anda piyasada  Samsung Galaxy S20 Ultra,  Huawei Mate40 Pro, Huawei P40 Pro, vivo x50 Pro +, OPPO Find X2 Pro ve diğer birkaç akıllı telefonun daha iyi fotoğrafçılık kabiliyetleri için periskop lensi bulunuyor. Bu alanda Apple şirketi, kervana katılan bir sonraki marka olabilir.

Yine de bu süreçte iki şirketin periskop lens için anlaşma sağladığını gösteren herhangi bir bilginin olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bunun yanında iddialar doğruysa bile önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone 13 modelinin bu harika lenslere sahip olup olmayacağı da muamma durumda.

Dilerseniz ”Covid-19’la Alay Eden Hemşire İdari İzne Ayrıldı” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir